Strona główna » Świnoujście – Fama – 24 sierpnia 2021: PLAŻOWANIE UMUZYKALNIONE

Świnoujście – Fama – 24 sierpnia 2021: PLAŻOWANIE UMUZYKALNIONE

by Świnoujście w sieci

24 sierpnia 2021: PLAŻOWANIE UMUZYKALNIONE

Literatura: Ziemowit Szczerek. Muzyka: Szymonmówi, Swiernalis, Brodacze Live Act oraz Jakub Lemiszewski. To artyści drugiego dnia Famy. Jest nieźle, prawda? Szczególnie, że na wszystkie wydarzenia Famy – wstęp wolny!

Pierwszym gościem cyklu Miejsca Literatury będzie uznany prozaik, historyk i dziennikarz Ziemowit Szczerek. Spotkanie poświęcone będzie książce „Cham z kulą w głowie”. To epicka powieść utrzymana w klimacie kryminału noir. Zbrodnia, namiętność i wojna na wszystkich szczeblach, a w tle ulubiony temat pisarza – wielka historia. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Lichtblau. Zapraszamy o godzinie 16.00 do Galerii Sztuki Współczesnej ms44.

Wieczór to seria muzycznych zdarzeń na plaży przy szkole kitesurfingu i windsurfingu KiteFORT. Najpierw na scenie pojawi się znany doskonale famowiczom Szymonmówi, czyli wokalista, kompozytor i tekściarz Szymon Żurawski. Oscyluje między folkową balladą i romantyczną stroną rocka, a swoje opowieści wyśpiewuje wysokim, nieoczywistym głosem. Tym razem muzyk z zespołem zaprezentuje materiał ze swojej debiutanckiej płyty „Coś się zepsuło”, która ukaże się we wrześniu. Szymonmówi zaśpiewa o 19.00.

O 20.30 scenę przejmie, również doskonale znany bywalcom Famy, hipnotyzujący barwą głosu Paweł Swiernalis z zespołem. Świnoujski koncert będzie promocją jego najnowszej płyty „Psychiczny Fitness”, na której zaskoczył odejściem od melancholii. To materiał, w którym artysta opowiada jak pogodził się ze smutkiem i jak zamienił go w „post-smutek” – uczucie opanowane, stonowane, które można kontrolować. ­Gościem specjalnym koncertu będzie lider zespołu WaluśKraksaKryzys.

Po zachodzie słońca, o 22.00, zapraszamy do tańca i wspólnej zabawy przy dźwiękach autorskich bitów, połączonych z żywym instrumentarium Brodaczy. Będzie niezwykle wybuchowo i energetycznie.

Jeśli ktoś myśli, że to koniec ekscytującego famowego wieczoru, to jest w błędzie. O 23.00 plaże spowiją dźwięki serwowane przez Jakuba Lemiszewskiego, artysta skupiony na eksplorowaniu nieszablonowych wątków dźwiękowych oraz poszerzaniu doświadczenia płynącego z obecności w przestrzeni klubowej. Jak przełoży to na przestrzeń plażową? Do zobaczenia!

Uwaga! Uwaga! By dostać się do Kitefort możecie skorzystać z kursu specjalnego festiwalowego autobusu. Pojazd wyruszy z przystanku Matejki / 11 listopada dwukrotnie – o godzinie 18.00 i 18.40. Po drodze zatrzyma się na następujących przystankach: Matejki / Konstytucji 3 Maja, Wieża widokowa, Żeromskiego / Energetyków oraz Uzdrowiskowa / Zdrojowa. Przejazd autobusem jest darmowy.

24 SIERPNIA 2021 | WTOREK
17.00 | Galeria Sztuki Współczesnej ms44 | Miejsca Literatury
Ziemowit Szczerek „Cham z kulą w głowie”
19.00 | KiteFORT | WS
Szymonmówi – koncert
20.30 | KiteFORT | WS
Swiernalis – koncert
22.00 | KiteFORT | PK
Brodacze Live Act – koncert
23.00 | KiteFORT | PK
Jakub Lemiszewski – koncert

Bramownice w Świnoujście - Miasto usuwa dzikie koczowiska z parkingów przy plaży


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

12 + dziewiętnaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.