Strona główna » Dodatkowe pieniądze na dożywianie dzieci, młodzieży i osób starszych

Dodatkowe pieniądze na dożywianie dzieci, młodzieży i osób starszych

by Świnoujście w sieci

Dodatkowe pieniądze na dożywianie dzieci, młodzieży i osób starszych

34 zachodniopomorskie gminy otrzymają dodatkowe środki z budżetu państwa na dożywianie dzieci, młodzieży i osób starszych. Wojewoda Zbigniew Bogucki podpisał aneksy do umów, na podstawie których rządowa dotacja dla tych samorządów wzrośnie w tym roku o 1 737 255 zł.

Pierwsza transza środków w wysokości ponad 22 mln zł na realizację programu „Posiłek w szkole i w domu” na 2021 r. trafiła do wszystkich 113 gmin w lutym. Popisane przez wojewodę aneksy do umów zwiększają udział środków z budżetu państwa w kosztach zapewnienia posiłków osobom potrzebującym – tym samym maleją wydatki 34 gmin na ten cel.

Największa dotacja trafi do miasta Szczecin, które z programu „Posiłek w szkole i w domu” uzyskało wsparcie w łącznej wysokości 3 500 00 zł. Na liście najwyżej dofinansowanych znajdują się kolejno: Koszalin – 790 000 zł, Szczecinek – 715 000 zł, Barlinek – 633 000 zł, Białogard – 600 000 zł, Stargard – 560 000 zł, Połczyn Zdrój – 564 000 zł, Złocieniec – 500 000 zł.

Program “Posiłek w szkole i w domu” skierowany jest zarówno do dzieci, uczniów i osób starszych.

Program przewiduje wsparcie finansowe gmin w udzieleniu pomocy w formie posiłku, świadczenia pieniężnego w postaci zasiłku celowego na zakup posiłku lub żywności oraz świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych. Pomoc trafi do dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych – spełniających warunki otrzymania pomocy wskazane w ustawie o pomocy społecznej oraz kryterium dochodowe, tj. 150 proc. kryterium dochodowego uprawniającego do świadczeń z pomocy społecznej.

Z pieniędzy przekazywanych gminom dofinansowane zostaną posiłki wydawane w stołówkach i dowożone osobom dorosłym, w tym niewychodzącym z domu (np. ze względu na podeszły wiek czy niepełnosprawność), które nie są w stanie same przygotować sobie gorącego posiłku (w programie przeznaczono pieniądze na dowóz posiłków).

Centrum Prasowe Wojewody

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

18 + piętnaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW