Świnoujście – Po kontroli łódź musiała zawrócić do portu

Morska Straż Graniczna

Po kontroli łódź musiała zawrócić do portu

Liczne naruszenia przepisów bezpieczeństwa żeglugi stwierdzili 7 sierpnia funkcjonariusze z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej podczas kontroli łodzi motorowej na Zalewie Kamieńskim. Kapitanowi jednostki z trzynastoma osobami na pokładzie nakazano powrót do portu.

Grupa kontrolna z SG-112 „Patrol 2” sprawdziła dokumenty i wyposażenie jednostki prowadzonej przez 48-letniego mieszkańca woj. zachodniopomorskiego. Jak się okazało, mężczyzna podczas kontroli nie miał uprawnień do kierowania łodzią, nie okazał też wymaganych dokumentów jednostki, dodatkowo nie prowadził nasłuchu radiowego. Jak stwierdzili funkcjonariusze, na jednostce nie było bandery, jak też środków pirotechnicznych. Przeszło dwadzieścia kamizelek ratunkowych nie miało oświetlenia, w kilku innych baterie były przeterminowane.

W związku z licznymi naruszeniami przepisów bezpieczeństwa żeglugi, strażnicy graniczni nakazali kapitanowi powrót do portu. Dokumentacja pokontrolna trafi do administracji morskiej celem wszczęcia postępowania administracyjnego wobec prowadzącego łódź.

Straż graniczna

Related posts

Prognoza pogody dla Świnoujścia na 23 lutego 2024

Świnoujście. Czasowe zamknięcie Tunelu w Świnoujściu to zbyt mało istotną informacja aby była na głównej stronie Urzędu Miasta

W Polsce nie ma dla niego ratunku❗️Glejak mózgu jest już w IV stadium!