Autor zdjęcia: por. Cezary Skwierawski

W piątek, 30 lipca przy szczecińskich Wałach Chrobrego zacumował okręt transportowo-minowy ORP Poznań z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Wraz z żaglowcami i jachtami, które na weekend przypłynęły do Szczecina brał udział w imprezie pod nazwą ŻAGLE 2021.
DRUKUJ PUBLIKUJ DO PDF
Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Według organizatorów podczas tegorocznych Żagli przez szczecińskie Wały Chrobrego przewinęło się nawet kilkanaście tysięcy zwiedzających. Jednym z gości na pokładzie okrętu 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych był Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek. W trakcie wizyty w niedzielę, 1 sierpnia, przedstawiono mu strukturę, przeznaczenie i zadania świnoujskiej flotylli oraz wybrane elementy jej działalności w ramach ćwiczeń i operacji. Prezydent Miasta Szczecin podczas zwiedzania okrętu miał także okazję zapoznać się z marynarskim rzemiosłem oraz warunkami służby na okręcie transportowo – minowym.

****

Żagle 2021. Żeglarski Szczecin – to wydarzenie o charakterze morskim, które zbliżyło mieszkańców i turystów do żeglarskiego świata. Cumujące po obu stronach Odry (połączonej mostem pontonowym) imponujące żaglowce zadbały o morski klimat. Wydarzenie było także ogromnym rodzinnym świętem, które obfitowało w ciekawe aktywności – wesołe miasteczka, w tym Holiday Park z największym kołem młyńskim w Polsce. Na Łasztowni i Wyspie Grodzkiej można było uczestniczyć w koncertach, warsztatach i sportowych zawodach. Muzyka szantowa rozbrzmiewała ze sceny ulokowanej przy pomniku Centaura.

Żaglowce i jachty, które miały chęć zmierzyć się na Bałtyku, mogły wziąć udział w przygotowywanych Regatach Bałtyckich. Za organizację tego wydarzenia odpowiadało Centrum Żeglarskie.

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News