1 czerwca tego na Uznamskiej Ścieżce w koronach drzew, położonej w nadbałtyckim kurorcie Heringsdorf, po raz pierwszy powitano gości. Uroczyste otwarcie, które wtedy zostało przełożone na późniejszy termin z powodu koronawirusa, właśnie się odbyło.

W piątek 30 lipca 2021 roku, wielu zaproszonych gości przybyło na Uznamską Ścieżkę w koronach drzew, aby wziąć udział w oficjalnej inauguracji i uczcić otwarcie, które miało miejsce cicho i bez większego rozgłosu – już na początku czerwca. Ze względu na obowiązujące zasady w czasie pandemii , nie można było zorganizować uroczystego otwarcia. 25 pracowników obiektu wraz z przedstawicielami świata polityki i administracji firm zaangażowanych w budowę oraz prasy wzięło udział we wczorajszym wydarzeniu.

Podczas ceremonii, którą poprowadził Bernd Bayerköhler – Rzecznik Zarządu, 11 Ścieżka w koronach drzew, należąca do Erlebnis Akademie AG została uroczyście otwarta. „Cieszymy się, że dzięki Ścieżce udało nam się na wyspie Uznam – w jednym z najlepszych ośrodków turystycznych w Niemczech, zrealizować kolejny projekt i jesteśmy przekonani, że dzięki niemu bardzo dobrze wpisujemy się w ukierunkowaną na walory przyrodnicze ofertę wyspy oraz, że możemy ją w jakiś sposób wzbogacić” – powiedział Bernd Bernd Bayerköhler. Także dr Stefan Rudolph – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Pracy, Zdrowia Mecklemburgii – Pomorza Przedniego, określił Uznamską Ścieżkę w koronach drzew jako atrakcję, na którą zasługują Uzdrowiska Ceasrkie, wyspa Uznam, jak i Meklemburgia-Pomorze Przednie. Ścieżka wzbudza w ludziach zainteresowanie naszym regionem. Natomiast Patrick Dahlemann, Sekretarz Parlamentarny Stanu Pomorza Przedniego stwierdził, że nowa atrakcja na wyspie Uznam jest o każdej porze roku interesującym celem wycieczek, zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.

Około godziny 18:30 Bernd Bayerköhler wraz z towarzyszącymi mu osobami dokonał przecięcia zielonej wstęgi oraz zaprosił pozostałych uczestników spotkania na wspólny spacer po Ścieżce o długości 1350 metrów. Goście byli pod wrażeniem własnoręcznie zbudowanych przystanków edukacyjnych i zakątków dla odważnych, które czynią zwiedzanie jeszcze przyjemniejszym. Pełni wrażeń uczestnicy imprezy dotarli do 33-metrowej drewnianej wieży widokowej. Gdy już znaleźli się na szczycie, niejednemu zaparło dech w piersiach – nie z powodu wspinaczki, ale z powodu spektakularnego widoku na całą wyspę i wybrzeże Morza Bałtyckiego. Wydarzenie uświetniła grupa muzyczna „Nimmersatt“.

Patrizia Müller
Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji
Erlebnis Akademie AG
Hafenberg 4, 93444 Bad Kötzting

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News