NIELEGALNE WYŚCIGI SAMOCHODOWE – DZIAŁANIA ZACHODNIOPOMORSKIEJ DROGÓWKI

Policjanci zachodniopomorskiej drogówki podczas weekendu prowadzili działania zapobiegające organizacji nielegalnych wyścigów samochodowych. Pojazdy, które pojawiły się na spotkaniach w kilku miejscach naszego województwa, poddane zostały kontroli. Niestety, wiele z nich w ogóle nie powinno poruszać się po drogach publicznych.
Policyjne kontrole pojazdów miały przede wszystkim działanie prewencyjne i zapobiegające przeprowadzeniu nielegalnych wyścigów. Doświadczenia nie tylko z naszego regionu, ale także z kraju pokazują, że tego rodzaju wydarzenia stwarzają niestety nawet śmiertelne zagrożenie dla ich uczestników jak i tych którzy je obserwują.

Podczas weekendowych działań policjanci ujawnili 427 wykroczeń, w tym 220 polegających na przekraczaniu dozwolonej prędkości. Skontrolowali 700 pojazdów i wylegitymowali 813 osób. Mundurowi zatrzymali 17 praw jazdy oraz 44 dowody rejestracyjne.
Równolegle funkcjonariusze prowadzili przesiewowe badania trzeźwości. Wykonali ponad 1749 badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i ujawnili 16 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Ponadto jeden z kierujących znajdował się pod wpływem środka odurzającego.

Po raz kolejny ostrzegamy i przypominamy, że możliwy jest jedynie udział w legalnych rajdach tylko na oficjalnych imprezach, które są organizowane po spełnieniu określonych wymagań. Przestrzegamy zatem młode osoby, aby nie zamieniały jezdni w tor wyścigowy, bo może to skończyć się tragedią.

st. asp. Bartosz Marjański RD KWP/ kom. Anna Gembala

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News