POD OKIEM POLICJANTÓW ZDALI EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

Uczniowie świnoujskich szkół pod okiem stróżów prawa z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu przystąpili do pierwszego w swoim życiu poważnego egzaminu, często nazywanego „pierwszym prawem jazdy”, jakim jest egzamin na kartę rowerową. Uczniowie najpierw zmierzyli się z egzaminem teoretycznym, a następnie wyjechali na ulice specjalnie przygotowanego „miasteczka ruchu drogowego”, gdzie potwierdzili znajomość przepisów ruchu drogowego w praktyce.
Zgodnie z ustawą o kierujących, karta rowerowa jest zazwyczaj pierwszym w życiu dokumentem, który stwierdza posiadanie uprawnień do kierowania, w tym przypadku do kierowania rowerem.

Egzamin na kartę rowerową, w którym brali udział uczniowie ze świnoujskich szkół, został podobnie do egzaminu na inne prawa jazdy podzielony na część teoretyczną oraz praktyczną. Uczniowie zdający test z wiedzy teoretycznej musieli wykazać się nie tylko znajomością przepisów ruchu drogowego oraz znajomością znaków, ale także udzieleniem pierwszej pomocy. Część praktyczna została przeprowadzona w specjalnie przygotowanym „miasteczku ruchu drogowego” i sprawdzała umiejętność jazdy rowerem po łukach, hamowanie i stosowanie się do znaków w trakcie jazdy.

Egzamin na kartę rowerową zorganizował Prezydent Miasta Świnoujście przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Świnoujściu oraz Szkołą Podstawową nr 6 im. Mieszka I w Świnoujściu.

Wszystkim nowym uczestnikom ruchu drogowego życzymy szerokości i samych bezpiecznych podróży 🙂

sierż. Kamil Zwierzchowski
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News