BEZPIECZNIEJ NA DROGACH: 124KM/H, NIEZATRZYMANIE DO KONTROLI, BRAK UPRAWNIEŃ I NARKOTYKI W ORGANIZMIE – A TO TYLKO CZĘŚĆ PRZEWINIEŃ ZATRZYMANEGO MOTOCYKLISTY

Policjanci Ruchu Drogowego z Komendy w Policach po długim pościgu zatrzymali mężczyznę, który pędził 124km/h w obszarze zabudowanym, nie miał uprawnień do kierowania, za to w organizmie środki odurzające. Motocykl, którym kierował nie posiadał aktualnych badań technicznych, a dowód rejestracyjny stracił 2 lata temu. Oprócz popełnionych przestępstw 30 latek odpowie również, że szereg wykroczeń popełnionych podczas próby ucieczki.
Weekend, miejscowość Trzeszczyn. Policjanci Ruchu Drogowego dokonywali pomiarów prędkości poruszających się pojazdów w obszarze zabudowanym. Po godzinie 20:00 funkcjonariusz zauważył nadjeżdżający motocykl, który zaczął wyprzedzać ciąg pojazdów. Kierujący szybko się oddalał a na liczniku miał aż 124km/h. Policjanci natychmiast wsiedli do radiowozu i ruszyli za motocyklem. Ten jednak nie miał zamiaru się zatrzymać, mimo że policjanci używali sygnałów świetlnych i dźwiękowych jak również komunikatów głosowych. Z prędkością ponad 150km/h popełniał kolejne wykroczenia – wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na przejściu, nie stosował się do znaków drogowych. Wjeżdżając na ulicę Owocową w Policach policjanci stracili kierującego z pola widzenia, jednak przy ul. Kopernika szybko ujawnili porzucony motocykl i w oddali mężczyznę, który uciekał w kierunku zabudowań. Po pościgu pieszym 30 latek został zatrzymany na strychu jednego z budynków. Już w radiowozie zaczął przepraszać, że uciekał, ale twierdził, że policjanci go nie dogonią.

Podczas kontroli dokumentów, mężczyzna przyznał, że wcześniej palił marihuanę. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, ponieważ zostały one cofnięte, motocykl nie ma aktualnych badań technicznych a dowód rejestracyjny pojazdu został zatrzymany 2 lata temu.

Za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym wobec mężczyzny zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu, natomiast za popełnione przestępstwa grozi mu nie tylko długotrwały zakaz prowadzenia pojazdów, ale także do 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Katarzyna Leśnicka

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News