BEZPIECZNIEJ NA DROGACH: PO NARKOTYKACH, WBREW SĄDOWEMU ZAKAZOWI KIEROWAŁ SAMOCHODEM, ZATRZYMALI GO SZCZECIŃSCY „WYWIADOWCY”

Późnym popołudniem policjanci patrolując centrum miasta zatrzymali do kontroli pojazd marki Honda. Dalsze czynności wykazały, iż kierowca miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i posiadał przy sobie amfetaminę. Podróżował z kolegą, który także miał ze sobą środki odurzające.

Policyjna kontrola drogowa może zakończyć się bardzo różnie. Potwierdziło się to, kiedy kilka dni temu późnym popołudniem policjanci z Referatu Wywiadowczego Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie zatrzymali osobową Hondę. Kierowca podczas interwencji był poddenerwowany, miał nieskoordynowane ruchy, bardzo wolno reagował na wydawane polecenia. Już po chwili mundurowi poznali przyczynę takiego stanu. Znaleźli w samochodzie biały proszek, którego wstępne badanie wykazało, że to amfetamina. Od mężczyzny została pobrana krew do badań, a on sam został zatrzymany w policyjnym areszcie. To nie koniec kłopotów kierowcy, bowiem okazało się, że tego dnia wsiadł za kierownicę pod wpływem narkotyków, co również potwierdziło wstępne badanie. Podróżujący z zatrzymanym kierującym pasażer również posiadał przy sobie środki odurzające, które zostały zabezpieczone przez interweniujących policjantów.

Kierujący 23-latek, jak okazało się chwilę po rozpoczęciu kontroli miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a niestosowanie się do wyroku sądu stanowi przestępstwo. Za wszystkie czyny mężczyzna stanie teraz przed sądem.

ZKS KMP

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News