BEZPIECZNIEJ NA DROGACH: W TRAKCIE POLICYJNYCH DZIAŁAŃ „PRĘDKOŚĆ”- TRZECH KIEROWCÓW STRACIŁO PRAWO JAZDY

Koszalińscy policjanci grupy SPEED codziennie pracują nad poprawą bezpieczeństwa na drogach. W miniony czwartek zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom. W każdym przypadku powód był ten sam – nadmierna prędkość!

Powołana grupa SPEED składa się z doświadczonych funkcjonariuszy. W ich ręce przekazano nowoczesne radiowozy z pomocą których mogą studzić emocje kierowców, którzy lekceważą drogowe przepisy i zagrażają innym. Policjanci mają sporo pracy, bo niestety nadal są osoby, które jeżdżą niebezpiecznie i zdecydowanie za szybko. Tylko w ciągu jednego dnia policjanci, podczas działań kontrolno-pomiarowych w ramach działań grupy SPEED zatrzymali uprawnienia do kierowania trzem kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym

W miejscowości Maszkowo mundurowi zatrzymali forda, którego kierujący w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 104 km/h. Kolejnymi nieodpowiedzialnymi kierowcami, okazali się mężczyźni, którzy rozpędzili swoje pojazdy w Polanowie na ul. Koszalińskiej – samochód marki opel – 123 km/h, oraz w Koszalinie na ul. Gnieźnieńskiej – samochód marki VW – 111 km/h, osiągając niedozwolone prędkości.

Cała trójka za zbyt szybką jazdę straciła uprawnienia do kierowania pojazdami na 3 miesiące i została ukarana mandatami.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, traci prawo jazdy na 3 miesiące. W przypadku, gdy ponownie zostanie zatrzymany przez policjantów w czasie trwania zakazu, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Za takie zachowanie po raz trzeci w czasie 6-miesięcznego okresu zakazu będzie go czekało ponownie przystąpienie do egzaminu na prawo jazdy.

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News