DŁUGI CZERWCOWY WEEKEND ZA NAMI – PODSUMOWANIE

Zakończył się długi czerwcowy weekend. Od środy więcej patroli drogówki czuwało nad bezpieczeństwem na drogach i dyscyplinowało kierujących lekceważących przepisy kodeksu drogowego. Mundurowi kontrolowali prędkość pojazdów, stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów, a także sprawdzali czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

W dniach długiego weekendu tj. od 3 do 6 czerwca br. na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 17 wypadków drogowych, w których 1 osoba poniosła śmierć a 20 zostało rannych.

Do najtragiczniejszego w skutkach wypadku doszło w Koszalinie. W piątek na ul. Władysława IV 29-letni kierujący motocyklem honda, potrącił przechodzącego przez jezdnię w miejscu niedozwolonym 71-latka. Starszy pan poniósł śmierć na miejscu. Motocyklista z licznymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Pomimo nieustannych apeli oraz prowadzonych działań profilaktycznych, podczas czerwcowego długiego weekendu na zachodniopomorskich drogach policjanci zatrzymali 68 nietrzeźwych kierujących, którzy odpowiedzą za przestępstwo zagrożone karą do dwóch lat pozbawienia wolności. Ta sama kara grozi 14 zatrzymanym po zażyciu innych środków odurzających.

Za nami pierwszy długi czerwcowy weekend a przed nami niebawem wakacje i początek wyjazdów na upragnione urlopy. Zadbajmy wszyscy o bezpieczeństwo na drogach, aby te wolne od codziennych obowiązków dni minęły bez stresu i negatywnych konsekwencji.

ZP KWP