NA ELEKTRYCZNEJ HULAJNODZE Z PROMILAMI

O wielkim szczęściu może mówić 35 letni mieszkaniec Szczecina, który mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie wywrócił się na jezdnię podczas jazdy elektryczną hulajnogą. Świadkami całego zdarzenia byli policjanci. Zgodnie z nowymi przepisami ruchu drogowego, mężczyzna za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym.
Od 20 maja, na terenie kraju obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego dotyczące między innymi użytkowników hulajnóg elektrycznych. Zgodnie z nowelizacją, kierowanie hulajnogą w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu jest wykroczeniem.

 

Do nowych przepisów nie zastosował się mieszkaniec Szczecina, który w stanie nietrzeźwości kierował hulajnogą, jadąc po jezdni. Policjanci, którzy 29 maja patrolowali ul. Graniczną w Policach, przed godziną 21:00 zauważyli jak mężczyzna kierujący hulajnogą elektryczną z dużą prędkością uderza w krawężnik i przewraca się przez kierownicę. Funkcjonariusze podjechali, żeby udzielić mu pomocy i od razu wyczuli od 35 latka silną woń alkoholu. Okazało się, że mieszkaniec Szczecina w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Całe zdarzenie zakończyło się dla niego mandatem karnym w wysokości 500 złotych i wizytą w szpitalu z uwagi na odniesione obrażenia ręki.

Policja apeluje do kierujących hulajnogami elektrycznymi o rozsądek i ostrożność oraz przestrzeganie nowych przepisów ruchu drogowego.

mł.asp. Katarzyna Leśnicka