Strona główna » Bieżnie w profesjonalnej siłowni – jak je wybrać?

Bieżnie w profesjonalnej siłowni – jak je wybrać?

by Świnoujście w sieci

Bieżnie w profesjonalnej siłowni – jak je wybrać?

Bieżnia do ćwiczeń jest jednym z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia siłowni. W praktyce jest używana przez większość jej klientów. Może być wykorzystana jako element rozgrzewki albo treningu właściwego, może spędzić na niej kilka minut albo godzinę. Możliwości, jakie daje bieżnia, jest mnóstwo. Niestety oznacza to również trudniejszy wybór “tej jedynej” bieżni do własnej siłowni. Na co zwrócić uwagę wybierając profesjonalne bieżnie?

Parametry bieżni do siłowni

Na rynku sprzętu sportowego istnieje duża konkurencja pomiędzy producentami maszyn do biegania i chodu. W ostatnich latach bieżnie stały się naturalnym elementem sprzętu na siłowniach jak i siłowni domowych. Profesjonalne wyposażenie siłowni można rozpatrywać pod względem aspektów technicznych, estetyki czy ich wytrzymałości oraz renomy producenta. Biorąc pod lupę parametry techniczne profesjonalnych bieżni do ćwiczeń, można ocenić możliwości ich pracy. Warto spojrzeć na bieżnię z dwóch perspektyw: klienta siłowni i właściciela siłowni.

Z perspektywy klienta siłowni

Klient będzie przede wszystkim zwracać uwagę na to, aby obsługa bieżni była dla niego możliwie jak najbardziej intuicyjna – aby bez problemu mógł uruchomić maszynę i przejść do treningu. Klient także zwróci uwagę na odczyty, czyli statystyki określające jego trening w tym:

  • prędkość,
  • czas,
  • dystans,
  • nachylenie,
  • kalorie,
  • tętno,
  • kcal/h,
  • prędkość docelowa.

Większość klientów tego typu wyposażenia siłowni zwraca również uwagę na możliwy zakres prędkości. Przedziały te powinny odpowiadać zarówno amatorom, jak i profesjonalistom. Analogiczne podejście użytkownika będzie w przypadku nachylenia, możliwości wyboru programu treningowego (np. z koncentracją na utracie wagi lub dystansie przebytym w określonym czasie). Dodatkowymi udogodnieniami dla klienta będzie wejście na słuchawki oraz możliwość ładowania urządzenia za pomocą portu USB.

Z perspektywy właściciela siłowni

Z kolei dla właściciela siłowni ważne będą aspekty ekonomiczne np. zużycie energii przy korzystaniu z maszyny, ale także w czasie uśpienia bieżni. W kontekście ustawienia bieżni w siłowni ważne będą jej wymiary, które będą determinować liczbę oraz rozmieszczenie urządzeń fitness w przestrzeni siłowni. Bardzo ważne z perspektywy właściciela siłowni ma wybór producenta, renoma oraz oferowane przez niego dodatkowe benefity.

Producent profesjonalnych bieżni

Oferty producentów sprzętu do siłowni mogą się wydawać na pierwszy rzut oka zbliżone. Warto jednak spojrzeć, jakie będą poszczególne warunki umowy. Przede wszystkim należy spojrzeć na czas gwarancji na sprzęt i jego poszczególne elementy np. silnik do bieżni elektrycznej. Najlepsi producenci tacy jak Sportsart Fitness oferują nie tylko kompletne wyposażenie fitness, ale także korzystne warunki serwisu, szybki czas naprawy, dojazd do klienta. W dużej części przypadków umowy gwarancyjne sprzętu posiadają zapisy nt. elementów podlegających naprawie lub wymianie na nowy. Przy podpisywaniu umowy trzeba również sprawdzić, czy producent sprzętu fitness oferuje przeglądy urządzeń i czy są one wliczone w cenę. Dodatkowym atutem są szkolenia dla pracowników siłowni z obsługi sprzętu zaraz po jego zakupie i dostarczeniu do siłowni. Przy tak kosztownych zakupach należy wziąć pod uwagę każdy aspekt, szczególnie jeśli celem jest długotrwała współpraca. W przypadku gdy interesuje nas kompleksowe wyposażenie siłowni warto również spytać o dodatkowy rabat. Koszt bieżni to znaczna kwota, którą warto negocjować.

 

Ekologiczne bieżnie do siłowni

Świadomość ekologiczna znacząco wzrasta, dlatego warto zastanowić się, jakie rozwiązania można zastosować w siłowni. Jednym z innowacyjnych pomysłów w branży fitness, jest zastosowanie ekologicznego sprzętu do siłowni. Ekologiczne bieżnie czerpią energię z wysiłku ćwiczących, zamieniając ją na prąd. Dzięki temu przy optymalnym wykorzystaniu urządzenia bieżnia może nie tylko nie pobierać prądu z zewnątrz, ale nawet zasilać inne urządzenia elektryczne w siłowni, jak np. telewizory czy lodówki. Inwestycja w ekologiczny sprzęt do siłowni jest alternatywą dla fotowoltaiki, którą nie zawsze można zastosować w przypadku siłowni.

Jak wybrać profesjonalne bieżnie do siłowni? Podobnie jak inne profesjonalne wyposażenia siłowni również tutaj na wybór wpływa bardzo wiele zmiennych. Dlatego warto wnikliwie przyjrzeć się nie tylko samemu sprzętowi do siłowni, ale także pełną ofertą producentów urządzeń fitness, gdyż tutaj mogą się pojawić znaczące różnice.

Bramownice w Świnoujście - Miasto usuwa dzikie koczowiska z parkingów przy plaży


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

siedem + dwadzieścia =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.