Strona główna » Świnoujście – Dzień Dziecka zaczynamy już w piątek!

Świnoujście – Dzień Dziecka zaczynamy już w piątek!

by Świnoujście w sieci

Dzień Dziecka zaczynamy już w piątek!

Świętowanie tego wyjątkowego dnia w roku zaczynamy w piątek 28 maja od gier i zabaw w Parku Zdrojowym (przy boisku przy ulicy Chrobrego). A w niedzielę zapraszamy najmłodszych do muszli koncertowej. Najpierw na spektakl „Koncert Stwora Głodomora”, a potem na koncert przebojów z filmów animowanych. To nie wszystkie imprezy, jakie Miejski Dom Kultury przygotowała z okazji Dnia Dziecka. Na wszystkie oczywiście wstęp wolny.

W piątek Strefa Zabaw Podwórkowych rusza od godziny 12.00. W programie oprócz zabaw podwórkowych, wyścigi resoraków, tropienie dobrze zakamuflowanych kolorowych koników morskich, muszelek, rozgwiazd i rybek. Będzie także możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia na – jak mówią organizatorzy – szalonym tle.
Niedziela to imprezy w muszli koncertowej. O godzinie 12.00 „Koncert Stwora Głodomora”. Na scenie zobaczymy tytułowego Stwora Głodomora oraz jego przyjaciół Cytrynę i Rózię, a także ich twórcę – Konrada Kony Czarkowskiego – autora lalek do hitowego filmu „Planeta Singli” oraz uczestnika polskiej i brytyjskiej wersji programu „Mam talent”. Z kolei największe przeboje dla dzieci wykona opolski Tercet 4-MATION – laureaci programu „Szansa na sukces”.

O godzinie 16, także w muszli koncertowej rozpocznie się koncert największych przebojów filmów animowanych. Koncert poprowadzi popularny aktor dubbingowy Tomasz Steciuk. To jego głosem mówią m.in. Szeregowy z „Pingwinów z Madagaskaru”, Prosiaczek z „Kubusia Puchatka” i Theodor z „Alwin i wiewiórki”. Towarzyszyć mu będą aktorzy musicalowi Weronika Bochat – Piotrowska oraz Agnieszka Tylutki i Karol Drozd.

Blok imprez dla dzieci przygotowała także filia MDK na Warszowie. Wszystkie odbędą się we wtorek 1 czerwca. Na początek „Piracka Przygoda” o godzinie 15., a godzinę później plenerowe warsztaty sensoryczno – plastyczne i gra plenerowa „Poszukiwacze ukrytych skarbów”. W programie warsztatów: malowanie twarzy, tworzenie obrazu z plastikowych nakrętek, konkursy z nagrodami, loteria fantowa i zajęcia plastyczne.

BIK Urząd Miasta Świnoujście/MDK Świnoujście

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

12 + 9 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW