WITAMY NOWYCH POLICJANTÓW!

W sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie nowi policjanci wypowiedzieli słowa Roty składając uroczyste ślubowanie. Funkcjonariuszy przywitał osobiście Pan Zbigniew Bogucki Wojewoda Zachodniopomorski i szef zachodniopomorskiego garnizonu Policji nadinsp.Tomasz Trawiński.

W dwa dni po tragicznej śmierci policjanta na służbie w Raciborzu, podczas dzisiejszej uroczystości nie mogło zabraknąć odniesienia do tego wydarzenia. Zebrani minutą ciszy uczcili pamięć młodszego aspiranta Michała Kędzierskiego, który zginął w Raciborzu do końca wypełniając słowa roty ślubowania.

Te same słowa dzisiaj wypowiedzieli nowo przyjęci funkcjonariusze. Z dniem 20 kwietnia br. w szeregi Zachodniopomorskiej Policji przyjętych zostało kolejnych 74 policjantów (25 pań i 49 panów). Z uwagi na obostrzenia sanitarno – epidemiologiczne ślubowania nowych policjantów odbywają się w jednostkach, do których mundurowi zostali przydzieleni i przebiegają w ścisłym reżimie sanitarnym. Dziś w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie podczas apelu ślubowało łącznie 16 funkcjonariuszy.

Wojewoda Zachodniopomorski w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie słów policyjnego ślubowania oraz tego jak ważna społecznie jest to służba.

Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Tomasz Trawiński gratulował młodym funkcjonariuszom wyboru drogi zawodowej. W swojej wypowiedzi podkreślił, że jest to służba trudna i wymagająca, ale dająca dużo satysfakcji i możliwości niesienia pomocy innym ludziom. Szef zachodniopomorskiego garnizonu życzył nowo przyjętym funkcjonariuszom sukcesów zarówno w realizacji planów związanych z drogą zawodową, jak i w życiu osobistym.

Młodzi adepci niebawem rozpoczną naukę w szkołach policyjnych, gdzie będą uczestniczyć w kursie podstawowym, który pozwoli im na zdobycie podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych. Po jego zakończeniu mundurowi powrócą do macierzystych jednostek, gdzie pod opieką starszych i doświadczonych kolegów będą służyć lokalnej społeczności.

W bieżącym roku to już drugie przyjęcie nowych funkcjonariuszy (łącznie 189 policjantów). W minionym, 2020 roku, zachodniopomorski garnizon przyjął blisko 400 funkcjonariuszy.

Nabór kandydatów ciągle trwa i już planujemy kolejne przyjęcia.

Jeżeli zastanawiasz się jaką drogę rozwoju zawodowego wybrać, proponujemy Ci wstąpienie w szeregi naszej formacji. Szczegółowe informacje na temat przyjęć do Policji znajdują się poniżej:

https://zachodniopomorska.policja.gov.pl/sz/aktualnosci/aktualnosci/32612,Zostan-policjantem.html