BEZPIECZNY WEEKEND

Wydłużony weekend majowy może mieć wpływ na wzmożony ruch pojazdów oraz pieszych na naszych drogach. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu pojawi się więcej policyjnych patroli. Cały czas panuje stan epidemii i należy zachować się odpowiedzialnie, zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami.
W trakcie majówki na drogach pojawi się więcej policjantów. Do służby wyjadą m.in. policjanci ze specjalnych grup SPEED. Będą zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz właściwego zachowania wobec niechronionych uczestników ruchu.

Podczas kontroli będzie sprawdzany trzeźwości, w celu wyeliminowania kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka. Policjanci będą zwracać również uwagę na korzystanie przez użytkowników pojazdów z pasów bezpieczeństwa, a także właściwe przewożenie dzieci w pojazdach.

Prosimy również zwracać uwagę na jednoślady. Zdarzenia, w których uczestniczą motocykliści często pociągają za sobą poważne skutki. Przypominamy, że są oni są mniej widoczni na drodze niż kierujący samochodami.

Do motocyklistów apelujemy natomiast m.in. o dostosowanie prędkości do warunków ruchu i czytelne sygnalizowanie manewrów. Elementy odblaskowe na motocyklowej kamizelce zdecydowanie zwiększą widoczność kierującego jednośladem

Pamiętajmy, że na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego wpływa wiele istotnych czynników m.in. sprawność pojazdu, stan psychofizyczny kierujących pojazdami, pogoda, a przede wszystkim respektowanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego. Ponadto, bardzo ważna jest kultura jazdy oraz wzajemny szacunek, które wpływają na poczucie bezpieczeństwa, co w konsekwencji może przełożyć się na mniejszą liczbę zdarzeń w ruchu drogowym.

Pamiętajmy również o obowiązujących obostrzeniach i zachowujmy się w czasie majówki odpowiedzialnie. Stan epidemii w Polsce cały czas trwa. Nadal dotyczą nas określone ograniczenia, nakazy i zakazy. Policjanci będą zwracać uwagę na obowiązek zakrywania ust i nosa.


Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News