Nie ulegaj panice – Bez sczepienia też polecisz na wakacje, wystarczy test typu PCR

Świnoujście – My majówki nie odwołujemy zapraszamy do Świnoujścia

 

 

Grecja według zapowiedzi tamtejszego rządu ma być gotowa na przyjęcie zagranicznych turystów w połowie maja.

Już teraz osoby, które ukończyły pełen cykl szczepień przeciwko Covid-19 (co oznacza przyjęcie wymaganej liczby dawek, przy czym ostatni zastrzyk musiał nastąpić najpóźniej dwa tygodnie przed podróżą) mogą wjechać do tego kraju bez konieczności przedstawiania testu czy przechodzenia kwarantanny.

Dotyczy to podróżnych m.in. z UE.

Osoby bez szczepień muszą przedstawić negatywny test typu PCR przeprowadzony nie wcześniej niż 72 godziny przed przybyciem.

W kraju wciąż obowiązują poważne ograniczenia, nie wolno swobodnie poruszać się między jego regionami, a restauracje prowadzą sprzedaż tylko na wynos.

————–

Polacy udający się do Hiszpanii muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR wykonanego w okresie 72 godz. przed przyjazdem i wypełnić dostępny w internecie formularz.

Takie same zasady obowiązują przy podróżach do Portugalii, Bułgarii i na Maltę.

Ten ostatni kraj zapowiada, że niedługo z tego wymogu zostaną zwolnione w pełni zaszczepione osoby.

———

Przed wejściem na pokład samolotu na Cypr również trzeba wylegitymować się negatywnym wynikiem testu PCR przeprowadzonego nie wcześniej niż 72 godz. przed rozpoczęciem podróży.

Badanie trzeba powtórzyć po przylocie na wyspę.

Na Cypr bez tych obostrzeń mogą na razie podróżować zaszczepieni mieszkańcy Izraela, planuje się wprowadzenie takich udogodnień także dla urlopowiczów z Wielkiej Brytanii i UE.

adj/ jar/