Strona główna » GAZ-SYSTEM nie chce zamykać ulicy Ku Morzu – Oświadczenie

GAZ-SYSTEM nie chce zamykać ulicy Ku Morzu – Oświadczenie

by Świnoujście w sieci

Oświadczenie

W związku z informacją, która pojawiła się na stronie internetowej Urzędu Miasta Świnoujście w dniu 15 kwietnia br. GAZ-SYSTEM – spółka zarządzająca Terminalem LNG w Świnoujściu informuje, że nieprawdą jest podana przez Miasto Świnoujście informacja, że Spółka rozważa wstrzymanie ruchu ogólnodostępnego na ulicy Ku Morzu.

Spółka podkreśla, że nie zarządza miejską infrastrukturą drogową i nie ma wpływu na zamykanie lub ograniczanie ruchu samochodów po drogach publicznych. Decyzje w tym zakresie znajdują się w kompetencjach Urzędu Prezydenta Miasta oraz innych stosownych organów oceniających kwestie bezpieczeństwa.

Spółka wyjaśnia, że w związku z realizowanym Programem Rozbudowy Terminalu prowadzi rozmowy z Urzędem Miasta Świnoujście w sprawie zmiany lokalizacji planowanego przez Miasto do budowy parkingu tzw. zachodniego dla obsługi obiektów turystycznych w tym regionie.

Zaprojektowany przez Miasto parking znajduje się na działce, która bezpośrednio przylega do budowanej przez Spółkę nowej estakady gazowej, która będzie łączyła nowe nabrzeże z infrastrukturą lądową Terminala. Zlokalizowanie parkingu bezpośrednio przy czynnym gazociągu w ocenie Spółki może wiązać się z zagrożeniem dla przyszłych jego użytkowników. Terminal jest rozbudowywany oraz eksploatowany z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, a wniosek o przesunięcie parkingu jest potwierdzeniem troski Spółki o utrzymanie tych standardów.

W ciągu ostatnich kilku lat Spółka poprzez realizację wielu inwestycji i wsparcie lokalnych inicjatyw społecznych udowodniła, że jest dobrym partnerem mieszkańców Świnoujścia i branży turystycznej.

Od kilku lat GAZ-SYSTEM jest stałym sponsorem świnoujskich atrakcji turystycznych: Muzeum Obrony Wybrzeża, Fortu Gerharda oraz Podziemnego Miasta Bateria Vineta, a także stowarzyszenia opiekującego się najwyższą w Polsce Latarnią Morską. Współpracuje również z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przy projektach edukacyjnych dotyczących udzielania pierwszej pomocy i bezpiecznego zachowania nad wodą. Dodatkowo Spółka podkreśla że w trudnym dla wszystkim czasie pandemii angażowała się w pomoc mieszkańcom i przekazała ponad pół miliona złotych dla szpitali w Świnoujściu oraz Szczecinie na zakup wyposażenia do walki z koronawirusem.

Spółka jest odpowiedzialnym inwestorem, który co roku do budżetu Miasta Świnoujście z tytułu podatku od nieruchomości odprowadza kwotę ponad 40 mln zł, która może być przez Urząd Miasta przeznaczana m.in. na inwestycje infrastrukturalne i działania na rzecz mieszkańców.

W związku z powyższym Spółka podtrzymuje chęć uczestniczenia w spotkaniach organizowanych przez przedstawicieli Urzędu Miasta Świnoujście dot. uzgodnienia alternatywnej lokalizacji parkingu tzw. zachodniego.

Iwona Dominiak
——
Rzecznik Prasowy GAZ-SYSTEM

Świnoujście. Ogrody działkowe jak pola ryżowe – Ktoś się tym zajmie ??


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

pięć × 2 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW