Strona główna » Policja – Seniorka okradziona z oszczędności życia

SENIORKA ZOSTAŁA OSZUKANA I STRACIŁA OSZCZĘDNOŚCI ŻYCIA

Policjanci z koszalińskiej komendy otrzymali zgłoszenie, że 85-latka z Koszalina została okradziona przez dwie kobiety, które podawały się za pracownice ZUS. Seniorce skradziono pieniądze w kwocie 20 tysięcy złotych.

Wczoraj oszukana została 85-latka z Koszalina. Z relacji pokrzywdzonej wynika, że do jej mieszkania zapukały dwie kobiety, które przedstawiły się jako pracownice Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Kobiety poinformowały seniorkę, że przeprowadzą badanie odnośnie jej ogólnego stanu zdrowia oraz zmierzą jej ciśnienie. W trakcie, gdy jedna z kobiet odwracał uwagę 85-latki, druga przeszukiwała szafkę, z której ukradła seniorce 20 tysięcy złotych.

Po raz kolejny koszalińscy policjanci apelują o ostrożność.

Nie wpuszczaj do domu nieznanych Ci osób. Poproś rodzinę o wyposażenie drzwi w wizjer i blokadę w postaci łańcucha. .

Nigdy, pod żadnym pozorem nie powierzaj swoich pieniędzy obcym osobom. Nie pokazujmy ostatnich odcinków rent czy emerytur, nie informujmy również o stanie majątkowym, nie rozmieniajmy pieniędzy, ani nie zgadzajmy się na przechowanie jakichkolwiek przedmiotów pod zastaw pożyczki.

Najlepszym miejscem przechowywania pieniędzy jest konto bankowe. Nie trzymaj dużych sum gotówki w domu, takie miejsca ukrycia pieniędzy jak szafka z bielizną, skrytka pod materacem, puszka po kawie czy schowanie pieniędzy pomiędzy kartki książki, nie uchronią Twoich pieniędzy przed złodziejem.

Apelujemy do rodzin i bliskich, osób starszych – zadbajcie Państwo o bezpieczeństwo seniorów. Powiedzcie im o zagrożeniach, uczulcie na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowoduje, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa.

W przypadku, kiedy podejrzewamy, że ktoś próbuje nas oszukać zaleca się kontakt z Policją pod nr telefonu 112.

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dziewiętnaście + trzy =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW