Materace w Stargardzie - 5 rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem materaca

Materace w Stargardzie – 5 rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem materaca

Jeżeli chcesz zakupić nowy materac w Stargardzie, to zapewne masz ku temu poważne podstawy. Wbrew pozorom nie jest to taka łatwa sprawa, jak mogłoby się wydawać. Nieudany zakup może prowadzić nie tylko do braku poprawy zdrowia, ale przede wszystkim wyrzuceniem kasy w błoto i zmarnowanych nerwów. Co zrobić, żeby uniknąć nieudanego zakupu? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym wybierzesz odpowiedni materac i poprawisz swoje samopoczucie – zapraszamy do naszego artykułu.

Co musisz wiedzieć przed zakupem materaca?

Częstym błędem, który jest popełniany przez klientów, to zakup nieprzystosowanego materaca do swoich pleców. Wynika to przede wszystkim z własnego przekonania o tym, że dany produkt będzie idealny czy też konsultantów, którzy niestety bardziej są skupieni na tym, żeby sprzedać towar, aniżeli fachowo doradzić klientowi. Efekt jest bardzo prosty, konsument zostaje z towarem kompletnie nieprzystosowanym do jego stanu pleców, który nie daje komfortu, poczucia bezpieczeństwa, jak i również sprawia, że osoba czuje się niewyspana i jego efektywność w pracy jest niższa.

Pamiętaj o tym, że materaca są oznaczone symbolami, które mają następujące znaczenie:

  1. H1 to materac przystosowany dla osób poniżej 60 kg i jest to miękki materac
  2. H2 jest produktem dla osób ważących pomiędzy 60 a 80 kg i jest to średnio-twardy materac
  3. H3 to produkt dla osób ważących od 80 do 110 kg i jest to twardy materac
  4. H4 oznacza bardzo twardy materac i jest przystosowany dla osób mających głębokie problemy z kręgosłupem bądź też ważących powyżej 110 kg

    Co musisz wiedzieć przed zakupem materaca?

Ważnym czynnikiem, który powinien poprzedzić każdy zakup jest konsultacja medyczna. Fizjoterapeuci oraz lekarze mają bardzo dużą wiedzę dotyczącą odpowiedniego podłoża do spania i na pewno doradzą Ci odpowiedni wybór. Ze swojej strony polecamy Ci materace Stargard na Materacestargard.pl, które charakteryzują się wysoką jakością i przede wszystkim są to produkty na każdą kieszeń. 

Oczywiście nie można wszystkiego sprowadzać do zakupu materaca i wiary, że miną wszystkie problemy jak za pstryknięciem palców, lecz trzeba pamiętać o odpowiednich ćwiczeniach, które mają zbawienny wpływ na kręgosłup. Świetnym rozwiązaniem będą wycieczki rowerowe, bieganie czy basen, a dla tych, którzy nie są przekonani do takiej formy aktywności, można spróbować ćwiczeń w domu.

 

W jakim miejscu warto kupować materac?

Zacznijmy od tego, że w zasadzie nie ma większych problemów, żeby kupić materac do spania gdziekolwiek. Problem pojawia się już jednak, gdy mówimy o jakości. Szczególnie polecamy Ci markę Hilding, której ofertę znajdziesz na materace Gniezno na Materacegniezno.pl. Jeżeli masz problemy z plecami i chciałbyś mieć materac, który pomoże Ci w walce z bólem pleców to odpowiednim produktem będzie model Rumba charakteryzujący się 7 zróżnicowanymi strefami twardości, jak również wysoką sprężystością i odpowiednią twardością. Ponadto materac Rumba marki Hilding został stworzony z dwóch pianek – profilowanej pianki wysokoelastycznej Velvet Touch tworzącej solidną podstawę konstrukcji, która zabezpiecza ciało przed nadmiernym zapadaniem się oraz termoelastycznej pianki Visco, która reaguje na temperaturę ciała i dopasowuje się do jego ułożenia.

Oferta marki Hilding nie ogranicza się jedynie do materaców przeznaczonych dla osób z bólami kręgosłupa. Znajdziesz tam również produkty jak materace dla par, materace dla niemowlaków czy też seniorów. Firma stara się dopasować do potrzeb klientów i materace są przed sprzedażą testowane – Hilding zdaje sobie sprawę z tego, jak w dzisiejszych czasach jest trudne dopasowanie odpowiedniego produktu.