Strona główna » Kot na ulicy. Najlepiej zawiadomić schronisko

Kot na ulicy. Najlepiej zawiadomić schronisko

by Świnoujście w sieci

Kot na ulicy. Najlepiej zawiadomić schronisko

Wczoraj, w mediach społecznościowych, pojawiły się niezweryfikowane informacje, że pracownicy schroniska nie zaopiekowali się w sposób należyty małym kotkiem. – Byłam na miejscu chwilę po zgłoszeniu – mówi Agnieszka Czaczkowska, kierownik świnoujskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. – Jest mi niezmiernie smutno, że całe zdarzenie skończyło się nieszczęśliwie

W niedzielę o godzinie 23.00 schronisko otrzymało zgłoszenie o małym kotku, leżącym przed jednym ze sklepów w centrum miasta. Reakcja była natychmiastowa. Kierownik schroniska Agnieszka Czaczkowska już kilkanaście minut później przyjechała na miejsce zdarzenia tzw. samochodem zwierzakowym z pełnym wyposażeniem. Kotka jednak nie było we wskazanym miejscu. Okazało się, że zwierzę uciekło na prywatny, strzeżony parking, na który nie było dostępu.

– Obserwując kotka z daleka, nie stwierdziłam żadnych ran – mówi kierownik schroniska Agnieszka Czaczkowska. – Zwierzątko siedziało spokojnie pod samochodem. Miało otwarte oczy i było spokojne. Dodatkowo uznałam, że jeśli mały kot przeszedł spod sklepu na parking o własnych siłach, to jego stan nie jest bardzo poważny. Nie otrzymałam jednak informacji, o których potem przeczytałam w mediach społecznościowych, że podobno kotek wcześniej został potrącony. Wtedy na pewno nie zbagatelizowałabym stanu zwierzątka. Dołożymy wszelkich starań, aby takich sytuacji było jak najmniej.

Od 1 czerwca 2018 roku funkcję administratora Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu pełni Skwierzyńskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt „Zwierzaki Niczyje”. Celem stowarzyszenia jest działalność na rzecz ochrony praw zwierząt. Placówka bardzo dobrze wywiązuje się ze swoich zadań. Zarówno te w zakresie konkretnych opieki nad zwierzętami, adopcji czy obsługą administracyjną, wykonywane są z dużą starannością i bez zastrzeżeń.

– Śmiało można powiedzieć, że jest to najbardziej profesjonalny podmiot z dotychczasowych stowarzyszeń zajmujących się naszym schroniskiem – uważa Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska. – Podziękowania należą się pani Agnieszce Czaczkowskiej i jej załodze. Ale i takim podmiotom zdarzają się, niestety, błędy. Szczególnie gdy prac do wykonania jest dużo, jak chociażby z niepodjętym kotem. Procedury w tym zakresie będą w schronisku poprawione. My ze swojej strony dziękujemy społecznikom za empatię i zaangażowanie w pomoc dla potrąconego przez samochód kota.

Świnoujskie schronisko każdego dnia otrzymuje zgłoszenia o błąkających się kotach i reaguje na każde wezwanie. Kontakt telefoniczny, na który należy zgłaszać się do schroniska: 733 746 143 lub 725 300 854.

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dwa × 2 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW