Świnoujście – Szczepienie na prawobrzeżu – tyko punkt wyjazdowy

Jak informują urzędnicy ze świnoujskiego magistratu – Miejsca utworzenia Punktów Szczepień Masowych na terenie miasta Świnoujście konsultowane były w szerokim gronie specjalistów, złożonym z przedstawicieli Szpitala Miejskiego, Uzdrowiska SA i WSPL.

51 tys. zaszczepionych miało wynik dodatni testu COVID-19 – eksperyment medyczny trwa !!

Lokalizacje tych punktów wybrane zostały przede wszystkim pod kątem zachowania bezpieczeństwa osób szczepionych i dostępu – w razie potrzeby – do pomocy ze strony wykwalifikowanej kadry lekarskiej. Zapowiadana przez wojewodę zachodniopomorskiego dostępność szczepionek ma pozwolić bowiem na masowe szczepienia w liczbie nawet tysiąca osób dziennie. Zapewnienie im bezpieczeństwa w kwestii ochrony zdrowia, nagłych wypadków, związane jest z bliskością Szpitala Miejskiego, do którego w razie potrzeby pacjent powinien jak najszybciej trafić. Nie oznacza to jednak, że szczepienia nie będą odbywać się w prawobrzeżnej części miasta.

Podjęta została decyzja, że na prawobrzeżu szczepione będą osoby, które mają problem z poruszaniem się i zgłoszą ten problem do Uzdrowiska SA. Przedstawiciele Uzdrowiska otrzymali zgodę na przejazd promem poza kolejnością, posiadają dodatkową liczbę szczepionek przeznaczonych właśnie dla tych osób, które będą miały problem z dojazdem do punktów w lewobrzeżnej części miasta. Samorząd podejmował również próby uruchomienia Punktu Szczepień Masowych w prawobrzeżnej części miasta, zwracając się do POZ działającego w tym rejonie. Inicjatywa nie została jednak podjęta. – czytamy w komunikacie UM