POLICJANCI ODNALEŹLI WYZIĘBIONEGO MĘŻCZYZNĘ

Spacer po lesie w lany poniedziałek, mógł skończyć się tragicznie dla 35 letniego mężczyzny

W dniu 05 kwietnia około godz. 08.30 Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu odebrał zgłoszenie o tym, iż w lesie zagubił się mężczyzna, który doznał urazu nogi i nie mógł poruszać się o własnych siłach.

Patrol Policji najpierw usiłował nawigować go za pomocą nawigacji GPS w telefonie zagubionego mężczyzny, natomiast pojawiały się błędne współrzędne wskazujące akwen wodny na Kanale Piastowskim. W tym przypadku policjanci podjęli decyzję o penetracji ogromnego terenu leśnego z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i w rozmowie z zagubionym ustalali czy wymieniony słyszy sygnały. Po potwierdzeniu tego faktu i braku możliwości kontynuowania jazdy z uwagi na przeszkody terenowe jeden z policjantów pozostał przy radiowozie, natomiast drugi udał się dalej pieszo krzycząc i nawołując zagubionego.

Foto. Policja

Około godz. 12.00 podjęte czynności dały efekt w postaci odnalezienia wyziębionego mężczyzny w moczarach, terenie podmokłym. Następnie policjant, który dotarł do zagubionego, udzielił jemu pierwszej pomocy przedmedycznej, okrył kocem termicznym i zajął się przeniesieniem w suche miejsce mężczyzny. Nie mógł nawiązać kontaktu z żadnym policjantem, gdyż w tym miejscu nie było zasięgu. Wobec powyższego policjant powrócił do radiowozu i wraz ze swoim współpatrolowcem usiłował dojechać w miejsce pozostawienia mężczyzny. Po kilkunastu minutach policjanci wraz z ratownikami na desce ortopedycznej przenieśli mężczyznę, który został zabrany ambulansem do Szpitala.

Policja Świnoujście