Nielegalny hazard w polickim lokalu usługowym
Zachodniopomorskie, Police

11 komputerów, router i gotówkę na wypłaty dla graczy zabezpieczyła w ostatnich dniach zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS).
Za urządzanie nielegalnych gier hazardowych grożą surowe kary.

Zachodniopomorska KAS cały czas prowadzi walkę z nielegalnym hazardem. Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie, ujawnili nielegalny lokal w Policach, w którym organizowany był zabroniony proceder.
Jaskinię hazardu ulokowano tym razem w nieczynnym lokalu usługowym, w ciągu sklepów w centrum Polic. Dopiero odsłonięcie rolet pokazywało prawdziwe funkcje lokalu.
W kontrolowanym lokalu zabezpieczono 11 komputerów, 12 monitorów, telefon komórkowy oraz modem. Zabezpieczono również gotówkę w wysokości 1.023 zł.
Zatrzymano i przesłuchano trzech graczy (obywateli Polski) oraz obywatela Ukrainy podejrzewanego o organizację nielegalnego hazardu.
Zgodnie z przepisami za organizatora gier hazardowych można uznać każdego, kto czerpie z tego korzyści, zarówno właściciela automatów, komputerów, jego dzierżawcę jak i wynajmującego miejsce pod automaty czy komputery do urządzania gier hazardowych.
W czynnościach uczestniczyło 15 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej
w Szczecinie