Strona główna » Okradał skarbony w kościele – został zatrzymany

Okradał skarbony w kościele – został zatrzymany

by Świnoujście w sieci

POSZUKIWANY Z ZARZUTAMI ZA WŁAMANIE DO KOŚCIELNYCH SKARBON

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do dwóch skarbon na datki wiernych w Parafii pod wezwaniem Świętego Krzysztofa w Szczecinku.
Szczecineccy kryminalni na podstawie zebranych materiałów oraz poczynionych w tej sprawie ustaleń zatrzymali 34-letniego mieszkańca Szczecinka, który we wrześniu ubiegłego roku włamał się do dwóch skrzynek z ofiarami wiernych i ukradł z nich pieniądze w kwocie nie mniejszej niż 450 zł.

Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się również, że mężczyzna poszukiwany jest do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 10 miesięcy za inne przestępstwa przeciwko mieniu. 34-latek po przedstawieniu zarzutów kradzieży z włamaniem został przewieziony do zakładu karnego. Jednak to nie koniec tej sprawy, gdyż policjanci zaznaczają, że mężczyzna bardzo aktywnie spędzał czas ukrywając się przed organami ścigania popełniając jeszcze inne przestępstwa przeciwko mieniu, za które odpowie w najbliższym czasie.

Biorąc pod uwagę fakt, że mieszkaniec Szczecinka dokonał włamania do skarbon na datki wiernych w warunkach recydywy. Takie okoliczności zwiększają zarówno wymiar minimalnej jak i górnej granicy kary. Za taki czyn grozi mężczyźnie nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

Wielki Post – Piątek – nie zapomnij o DRODZE KRZYŻOWEJ

Magiczny zachód w Świnoujściu


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

13 − 9 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW