Strona główna » Rodzaje laktatorów – jaki wybrać?

Rodzaje laktatorów – jaki wybrać?

by Świnoujście w sieci

Rodzaje laktatorów – jaki wybrać?

Laktator jest urządzeniem, którego zakup powinna rozważyć każda przyszła mama planująca karmić dziecko piersią. Można zdecydować się na jego stosowanie po upływie 6 tygodni od porodu albo dopiero w czasie, kiedy chce się wrócić do pracy, nie rezygnując z podawania maluchowi naturalnego pokarmu. Jakie rodzaje laktatorów dostępne są na rynku i który z nich wybrać?

Laktator ręczny

Laktator ręczny to sprzęt do manualnego odciągania pokarmu. Jego stosowanie wymaga użycia siły do imitowania ssania piersi. To model idealny do okazjonalnego odciągania mleka. Sprawdza się również w czasie nawału pokarmu. Laktator ręczny jest cichy, niedrogi i ma prostą budowę sprzyjającą zachowaniu higienicznej czystości. Można korzystać z niego, gdy obok śpi dziecko albo w miejscach, gdzie nie powinno się hałasować. Urządzenie ma niewielkie wymiary, dlatego z łatwością mieści się do torebki i można zabrać je wszędzie ze sobą. Nie wymaga użycia prądu ani zakupu baterii. Korzystanie z laktatora ręcznego może być jednak męczące, dlatego że wiąże się z wysiłkiem fizycznym.

Rodzaje laktatorów ręcznych

Na rynku dostępne są różne typy laktatorów ręcznych. Można zdecydować się na modele z pompką. Do ich obsługi wystarczy jedna ręka. Podtrzymując przy piersi lejek, można jednocześnie odciągać mleko do butelki. Kolejnym modelem laktatora ręcznego jest laktator gruszkowy. To najstarszy i najprostszy typ urządzeń. Pokarm odciąga się gruszką. Jedną ręką trzyma się przy piersi lejek z dołączoną butelką, a drugą naciska na gruszkę powodującą zasysanie brodawki i odciąganie mleka. W sklepach można znaleźć również laktator ręczny tłokowy. Korzystając z niego, podtrzymuje się lejek przy piersi, a drugą ręką rytmicznie naciska się tłok, odciągając pokarm do butelki.

Laktator elektryczny

Laktator elektryczny to urządzenie automatycznie odciągające pokarm. Obsługuje się je łatwo i bezwysiłkowo. Można regulować siłę ssania i dopasować pracę urządzenia do codziennego lub okazjonalnego stosowania. Część sprzętów jest przenośna i działa na baterie. Inne wymagają podłączenia do prądu. Laktatory elektryczne są droższe niż ręczne i pracują znacznie głośniej. Nie okażą się zatem odpowiednim wyborem w miejscach, gdzie wymaga się ciszy.

Laktator elektryczny pracuje bardzo wydajnie, dlatego sprawdza się przy częstym odciąganiu pokarmu. Będzie idealnym urządzeniem, jeśli planuje się powrót do pracy i jednocześnie nie chce się rezygnować z karmienia piersią. To zalecany sprzęt przy problemach z laktacją. Laktator elektryczny powinien pracować przynajmniej z szybkością 30 cpm (cykli na minutę), by nie powodował bólu brodawki.

Jaki laktator wybrać?

Planując zakup laktatora, warto zastanowić się, jak często będzie się z niego korzystać. Ważną kwestią przy wyborze sprzętu jest również tempo pracy. Jeżeli chce się odciągać pokarm szybko, najlepiej zdecydować się na laktator elektryczny. Na zakup określonego modelu powinny wpływać również okoliczności, w których będzie się korzystać ze sprzętu. Jeśli wymagane jest zachowanie ciszy, lepszy okaże się laktator ręczny. Wybierając urządzenie, warto kierować się możliwością sterylizacji elementów składowych, opcją regulacji siły ssania oraz rozmiarem lejka.

Na rynku dostępne są różne rodzaje laktatorów. Niezależnie od tego, który model się wybierze, sprzęt okaże się sprzymierzeńcem przy kłopotach z laktacją i pozwoli przedłużyć okres karmienia piersią. To, jaki laktator wybrać, powinno zależeć od indywidualnych potrzeb karmiącej kobiety. Warto zwrócić uwagę również na kwestie omówione powyżej, by urządzenie stanowiło wsparcie przy naturalnym karmieniu malucha.

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

cztery × trzy =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW