Mieszkańcy Świnoujścia, którzy poszukują źródła dodatkowej gotówki, mogą skorzystać z oferty finansowania w kilku bankach, które proponują kredyty gotówkowe oraz standardowe pożyczki gotówkowe. Inna możliwość to skorzystanie z oferty instytucji finansowej, które oferują szybkie pożyczki internetowe.

  1. Na czym polega kredyt gotówkowy?
  2. Czym są pożyczki gotówkowe?
  3. Szybkie pożyczki internetowe – co je wyróżnia?

Na czym one polegają? Czym się różnią owe produkty finansowe? Który z nich będzie najlepszy w Twoim przypadku? Aby ułatwić Ci znalezienie odpowiedzi na powyższe pytania, przygotowaliśmy zestawienie tych trzech produktów finansowych.

Na czym polega kredyt gotówkowy?

Jednym ze sposobów na pozyskanie dodatkowych środków pieniężnych jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy mają ukończone 18 lat oraz posiadają stały dochód, który wynika z zatrudnienia. To, co wyróżnia ten sposób finansowania, to fakt, że nie musisz podawać, na jaki cel chcesz przeznaczyć pożyczane pieniądze.

Jak już wspominaliśmy, udzielenie kredytu przez bank jest możliwe wtedy, kiedy klient spełnia określone warunki. Każdy bank ma swoje własne wymagania, jednak najczęściej obowiązkowe jest sprawdzenie zdolności kredytowej, na którą składają się takie czynniki, jak m.in.:

  • wysokość dochodu,
  • źródło dochodu,
  • wydatki związane z utrzymaniem,
  • pozostałe zobowiązania finansowe.

Sprawdzana jest także baza BIK, w której znaleźć można wszelkie informacje dotyczące dotychczasowej historii kredytowej. Jeżeli masz pewne zadłużenia lub też zdarzyło Ci się spóźnić z dokonaniem opłat na czas, bank może odmówić Ci udzielenia kredytu.

Czym są pożyczki gotówkowe?

Pożyczka gotówkowa, mimo że wielu osobom wydaje się tożsama z kredytem, w rzeczywistości oznacza co innego. Podstawową różnicą jest fakt, że kredytu udzielić mogą wyłącznie banki, zaś pożyczki – każda osoba fizyczna, w tym również bank. Podstawą prawną w przypadku pożyczek stanowi Kodeks cywilny, z kolei w przypadku kredytów – Prawo bankowe.

Te dwa rodzaje produktów finansowych różnią się między sobą czasem oczekiwania na pieniądze. Chcąc wziąć kredyt, musimy liczyć się z faktem, że cała procedura może nieco potrwać- bank musi sprawdzić wszystkie nasze dane oraz zdolność kredytową. Wzięcie pożyczki jest o wiele szybsze, gdyż czasem nawet po kilkunastu minutach mamy pieniądze na swoim koncie. Więcej informacji o tego rodzaju ofertach kredytów i pożyczek gotówkowych znajdziesz na stronie https://www.get-money.pl/banki/kredyt-przez-internet-bez-zaswiadczen-o-dochodach. Jeśli wolisz osobistą wizytę w banku, bez problemu znajdziesz różne instytucje finansowe w Świnoujściu działające w trybie stacjonarnym.

Szybkie pożyczki internetowe – co je wyróżnia?

Osoby, którym zależy na szybkiej gotówce, mogą zdecydować się na zaciągnięcie tzw. chwilówek. Jest to rodzaj pożyczki, która udzielana jest przez instytucje pozabankowe, a to co, je wyróżnia, to ich krótkoterminowość. Ich dużym plusem jest fakt, że wszystkie niezbędne procedury są ograniczone do minimum, a sam wniosek jest rozpatrywany w przeciągu kilkunastu minut. Po tym czasie pieniądze zazwyczaj trafiają na nasze konto. Z powodzeniem możemy je uzyskać bez wychodzenia z domu, korzystając z urządzenia z dostępem do Internetu.

Aby uzyskać chwilówkę, wystarczy, że znajdziesz odpowiednią firmę pożyczkową, zarejestrujesz się i złożysz wniosek. Należy podać w nim swoje dane osobowe oraz kwotę pożyczki, o którą wnioskujemy. Odpowiedź otrzymasz po zaledwie kilkunastu minutach.