W TERENIE ZABUDOWANYM JECHAŁ PONAD 180 KM/H – ZATRZYMANY PRZEZ DROGÓWKĘ

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, wchodzący na co dzień w skład szczecińskiej grupy SPEED zatrzymali wczoraj kierowcę, który w obszarze zabudowanym jechał o wiele szybciej niż pozwalają na to przepisy. Pirat drogowy jechał z prędkością ponad 180 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali 25 – latkowi prawo jazdy.

Niestety pomimo licznych apeli o bezpieczną jazdę, kierowcy nadal zatrzymywani są przez policjantów w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

Potwierdza to kolejny przypadek zatrzymania blankietu prawa jazdy 25 – letniemu mężczyźnie, który ulicą Struga jechał samochodem m-ki Porsche o wiele szybciej niż pozwalają na to przepisy. Mężczyzna pędził z prędkością aż 181 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 111 km/h.

Wobec nieodpowiedzialnego kierowcy policjanci nałożyli mandat karny w wysokości 500 złotych i 10 pkt karnych oraz zatrzymali blankiet prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

Należy pamiętać, że wraz ze wzrostem prędkości, w sytuacji nagłego zagrożenia, panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

W trosce o bezpieczeństwo policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również o dostosowaniu prędkości do warunków na drodze.

Kierowco! Zwolnij i Żyj!

ZKS KMP

Uwaga kierowcy – Mamy dobra informacje