TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 22 do 28 lutego br. to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.
Przypadające na dzień 22 lutego 2021 roku obchody Dnia Ofiar Przestępstw odbywają się po raz osiemnasty i mają przypominać o konieczności ciągłego monitorowania sytuacji ofiar przestępstw w naszym kraju oraz służyć wyznaczeniu kierunków niezbędnych dla poprawienia ich sytuacji. Ideą jest zwrócenie uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby
i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

W akcję udzielania bezpłatnych porad prawnych włączyli się choszczeńscy funkcjonariusze, którzy zapraszają wszystkie osoby, które chciałyby skorzystać z takiej pomocy. Z uwagi na obecną sytuację w kraju, spotkania takie będą odbywały się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Osoby zainteresowane uzyskaniem takiej pomocy mogą zgłaszać się osobiście do Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie przy ul. Bohaterów Warszawy 7 C, lub kontaktować się telefonicznie pod numer 47 782050.

Dodatkowo na terenie naszego powiatu pomoc jest świadczona w Lokalnym Punkcie Pomocy Pokrzywdzonym przestępstwom w Choszcznie przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie
w Choszcznie przy ulicy Bolesława Chrobrego 27a. Dyżury są pełnione w poniedziałki i wtorki
w godzinach 15:30-18:30.