Koronawirus #112 – zmiany dot. wejścia na basen

Po kilku dniach obserwacji, a także ze względu na liczne prośby mieszkańców zapadła decyzja o przywróceniu możliwości wchodzenia na pływalnie Szczecińskiego Domu Sportu o dowolnej porze.

W celu ograniczenia kontaktu między użytkownikami, klienci indywidualni mogą korzystać z pływalni (zgodnie z grafikiem dostępnych miejsc) bez ograniczeń czasowych.

Stałe godziny wejść na pływalnie będą natomiast obligatoryjne dla szkółek pływackich. Dzięki takiemu rozwiązaniu zmniejszy się liczba klientów w newralgicznych miejscach (np. przy kasie lub pod prysznicami).
Przypominamy, że miejskie pływalnie działają na podstawie wytycznych opublikowanych w rozporządzeniu Rady Ministrów z 11 lutego br. Użytkowników obowiązuje reżim sanitarny (dezynfekcja oraz noszenie maseczek ochronnych na korytarzach i w szatni). Nie ma natomiast dodatkowych ograniczeń dot. limitu osób na torach. Zgodnie z możliwościami technicznymi na jednym torze Floating Areny może pływać jednocześnie 15 osób, a na basenie 25-metrowym 7 osób.

Najnowsze informacje o działaniach podejmowanych przez Miasto ws. koronawirusa są dostępne w specjalnym serwisie internetowym: koronawirus.szczecin.eu

Centrum Informacji Miasta
Urząd Miasta Szczecin