Przypominamy – Granicę Polski prowadząc samochód przekraczamy na trzeźwo !!

—-

Dorohusk. Próbował przekroczyć granicę tirem „na podwójnym gazie”

Ponad 2 promile alkoholu miał w swoim organizmie obywatel Ukrainy, zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku.

Pijany kierowca próbował wjechać do Polski samochodem ciężarowym. Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas prowadzonej kontroli granicznej, zwracają również uwagę na bezpieczeństwo panujące na drogach w Polsce. Mundurowi obok kontroli dokumentów i legalności pochodzenia pojazdów sprawdzają zarówno ich stan techniczny jak i trzeźwość kierujących nimi osób.

W minioną sobotę (20 lutego br.), uwagę funkcjonariusza SG pełniącego służbę na przejściu granicznym na kierunku wjazdowym do kraju przykuł kierowca samochodu ciężarowego, od którego wyczuł woń alkoholu. Funkcjonariusz podejrzewając, iż kierowca tira może być pod wpływem alkoholu uniemożliwił mu dalsze prowadzenie pojazdu. Obawy co do stanu trzeźwości mężczyzny, potwierdziło badanie alkomatem, jak się okazało 31 – letni ob. Ukrainy miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Straż Graniczna

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News