Miłość i miłosierdzie TVP 1 dzisiaj, 21 lutego 21:05

Niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie, uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji. Film pokazuje nieznane do tej pory fakty i przybliża widzom narodziny niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia, który mimo papieskiego zakazu, zyskał popularność na całym świecie.

W roli głównej oglądamy Kamilę Kamińską, nagrodzoną za najlepszy debiut aktorski na festiwalu filmowym w Gdyni, gwiazdę m.in. hitu „Najlepszy”. W filmie „Miłość i miłosierdzie” wystąpili również: Maciej Małysa, który zagrał u boku Johna Voighta w głośnym filmie „Jan Paweł II” oraz Janusz Chabior, znany szerokiej widowni chociażby z produkcji „Wołyń”. Reżyserem jest Michał Kondrat – twórca m.in. filmu „Dwie Korony” poświęconego historii o. Maksymiliana Kolbe.

Uroczysta prapremiera filmu, określanego najważniejszym filmem religijnym roku, odbyła się dokładnie 60 lat po zakazaniu szerzenia kultu Bożego Miłosierdzia według wizji św. Faustyny, w wyjątkowych okolicznościach sali kinowej Filmoteki Watykańskiej w Palazzo San Carlo za Spiżową Bramą.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 2019

Czas trwania: 90 minut

Reżyser: Michał Kondrat

Obsada:
Kamila Kamińska – św. Faustyna Kowalska
Maciej Małysa – ks. Michał Sopoćko
Janusz Chabior – malarz Eugeniusz Kazimirowski