Strona główna » Radna Agatowska manipuluje! – twierdzi PARK SYSTEM

Radna Agatowska manipuluje! – twierdzi PARK SYSTEM

by Świnoujście w sieci

Radna Agatowska manipuluje! – twierdzi PARK SYSTEM

Stanowisko spółki PARK SYSTEM Sp. z o.o. Sp.K. dot. nieprawdziwych informacji rozpowszechnianych przez Panią Joannę Agatowską w filmie „Polityka parkingowa #3 – ad vocem” opublikowanym w serwisie You Tube

Szanowni Państwo, po tym jak w jednym ze swoich filmików Pani Joanna Agatowska przekazała szereg nieprawdziwych informacji pod adresem naszej spółki współwłaściciel Park System Sp. z o.o. Sp.K. Pan Jan Szałagan nagrał film, w którym sprostował nieprawdziwe stwierdzenia, które Pani Agatowska skierowała w naszym kierunku. Mieliśmy nadzieję, że to zakończy sprawę i nasza spółka nie będzie przedmiotem dalszych pomówień ze strony lokalnych polityków.

Niestety, nasza nadzieja okazała się płonna. Kolejny filmik Pani Agatowskiej został także poświęcony naszej spółce. Machnęlibyśmy na to ręką, ale skala manipulacji była zbyt duża, nawet jak na standardy polskich polityków. W związku z tym, że autorka filmu mija się w nim z prawdą wielokrotnie, postanowiliśmy się odnieść bezpośrednio do każdego z fałszywych lub półprawdziwych twierdzeń.

I.

Joanna Agatowska: Zgodnie z warunkami przetargu dzierżawca może przeznaczyć 50% powierzchni parteru na usługi. Względem pierwotnej koncepcji warunki inwestycyjne się poprawiły, a liczba miejsc parkingowych uległa zmniejszeniu.

Park System: W prezentacji sprzed kilku lat, którą radna wskazuje w filmiku wyraźnie zaznaczono, że jest ona możliwa do osiągnięcia po wybudowaniu tzw. „parkingu automatycznego”, którego technologia kompletnie różni się od klasycznych parkingowców. Z uwagi na zmianę przepisów budowlanych uzyskanie nawet 150 miejsc postojowych stanęło pod znakiem zapytania. Dlatego postanowiliśmy, że na usługi przeznaczymy jedynie około 25 procent powierzchni parteru. Dodatkowo, dzięki dzierżawie terenu pod nawis oraz optymalizacji projektu udało nam się „wycisnąć” maksymalną liczbę miejsc postojowych.

II.

Joanna Agatowska (o aktualnej stawce czynszu dzierżawnego płaconego przez Park System): Swój pierwszy vlog nagrałam 15 listopada (i wtedy nie miałam informacji na jaką kwotę miasto podpisało ze spółką aneks), a na podstawie obowiązującej umowy, do dnia 31 października spółka płaciła obniżoną stawkę czynszu (…), którą podałam prawidłowo.

Park System: Nie podała jej pani prawidłowo. Jeżeli spółka płaciła obniżoną stawkę do dnia 31 października, to w dniu, w którym Pani nagrywała filmik – czyli 15 listopada, zgodnie z obowiązującą umową, spółka płaciła stawkę w pełnej wysokości. Sama się Pani złapała na kłamstwie.

III.

Joanna Agatowska (o pracach ziemnych na terenie przyszłego parkingowca): Ogrodzili środek placu, wykopali dziurę i uniemożliwili wykorzystywanie go na tymczasowe „postojowanie” kierowców.

Park System: Dzięki „wykopaniu dziury” jak się wyraziła Pani Agatowska udało się nam:

  1. przeprowadzić niezbędne badania geotechniczne
  2. częściowo wymienić grunt
  3. wykonać przebudowę wejścia-schodów do węzła CO w sąsiadującym z inwestycją budynku przychodni, kolidującego z projektowanymi drogami wewnętrznymi przy budynku przychodni miejskiej;
  4. usunąć zgodnie z umową z PEC Świnoujście kolizję sieci i przebudować fragment sieci ciepłowniczej wysokich parametrów;
  5. usunąć kolizję sieci teletechnicznej i linii energetycznej przechodzących przez dzierżawiony teren.

Rozumiemy, że dla laików, takich jak Pani Joanna Agatowska szczegóły procesu inwestycyjnego mogą nie być znane. Rozumiemy to. Tym bardziej radzilibyśmy wstrzemięźliwość w wydawaniu sądów w sprawach, na których się Pani nie zna.

IV.

Joanna Agatowska: Między innymi dzięki nagłośnieniu przeze mnie, w moim pierwszym odcinku vloga faktu tak niskiego czynszu, Miasto zdecydowało się, mimo trwającej jeszcze budowy, podnieść czynsz do kwoty zapisanej w pierwotnej i obowiązującej umowie. Bardzo się z tego cieszę.

Park System: Jest to wyjątkowo absurdalna wypowiedź. Od listopada płacimy wyższy czynsz, bo tak stanowi umowa, a nie dlatego, że Pani Joanna Agatowska sobie tego zażyczyła. Jesteśmy w szoku, że mając przed nosem stosunkowo prostą umowę dzierżawy nie jest Pani w stanie jej przeczytać ze zrozumieniem. To wyjaśnia skąd tyle nieprawdziwych informacji w wypowiedziach Pani radnej.

V.

Joanna Agatowska (o tym, że Park System będzie płacił rocznie około 113 tysięcy złotych tytułem podatku od nieruchomości): Panie Janie, wszyscy płacimy podatki. Te do nieruchomości przede wszystkim!

Park System: Pani Joanno, gdyby Miasto budowało parkingowiec własnymi siłami, to nie zapłaciłoby przecież podatku od nieruchomości samemu sobie. W związku z tym, że parkingowiec zostanie wybudowany przez lokalnego przedsiębiorcę, co roku do budżetu miasta będzie wpływać około 113 tysięcy złotych z tytułu podatku od nieruchomości.

VI.

Joanna Agatowska: (wylicza roczny przychód Park System z tytułu parkingu naziemnego przed przychodnią przy ulicy Dąbrowskiego): 40 miejsc postojowych x 365 dni x 12 godzin dziennie x wysokość opłaty 5 złotych za godzinę.

Park System: Jest jeden podstawowy problem. Na tym parkingu nie ma tylu miejsc postojowych, więc Pani wyliczenia już na wstępie są błędne. Po drugie, parking ani razu nie miał przez 12 godzin nawet

60% obłożenia, a co dopiero powyżej 100% . Jeden rachunek, a tyle błędów!

Niestety to nie jedyny przykład problemów Pani Agatowskiej z matematyką. Jest taki moment w filmie Pani Joanny, którego nie sposób opisać słowami. Pani radna, na podstawie swojego widzimisię oraz specyficznego rozumienia matematyki dokonuje „analizy finansowej” dotyczącej parkingowca przy ulicy Bema, w której między innymi nie uwzględnia VAT, kosztów utrzymania i wielu innych zmiennych. Po dokonaniu tych rachunków, pani radna ogłasza, że parkingowiec zwróciłby się Miastu po 25 latach. Po pierwsze, nieprawda, po drugie ręce opadają. Mamy nadzieję, że w swojej działalności zawodowej Pani Joanna Agatowska nie daje wiary takim wyliczeniom.

VII.

Joanna Agatowska: Zachęcam spółkę jeszcze raz do uwzględnienia mojej propozycji (aby było kilka darmowych miejsc postojowych dla mieszkańców, osób z niepełnosprawnościami).

Park System: Takie miejsca istnieją przy parkingu P2 (vis a vis przychodni przy ul. Dąbrowskiego). Są tam wydzielone 4 miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami, które są bezpłatne przez pierwsze 3 godziny.

Jak widać, po raz kolejny w filmie poświęconym naszej spółce Pani Joanna Agatowska bardzo oszczędnie gospodaruje prawdą. Skala półprawd i manipulacji przerosła nasze oczekiwania.

Dlatego zdecydowaliśmy się na kolejną odpowiedź. Mamy nadzieję, że ostatnią.

Info:  PARK SYSTEM

Magiczny zachód w Świnoujściu


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

20 + 2 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW