Strona główna » Trwa segregacja ludności w UE

Trwa segregacja ludności w UE

by Świnoujście w sieci

KE o duńskich planach covidowych paszportów: ludzie nie mogą być dyskryminowani

Rzecznik Komisji Europejskiej ds. praworządności Christian Wigand odniósł się w czwartek do planów duńskiego rządu wprowadzenia cyfrowych koronapaszportów, które będą potwierdzać przyjęcie szczepionki. Ludzie nie mogą być dyskryminowani – oznajmił przedstawiciel KE.

“Nie chciałbym spekulować na temat potencjalnych planów poszczególnych krajów, ale (…) należy zapewnić, żeby nie było dyskryminacji ludzi i konsumentów” – oznajmił Wigand, odpowiadając na pytanie, jakie jest stanowisko KE wobec zapowiedzi Kopenhagi wprowadzenia cyfrowych koronapaszportów.

“Szefowie państw i rządów na ostatnim szczycie Rady Europejskiej uzgodnili, że praca (…) nad świadectwami szczepień do celów medycznych będzie kontynuowana. Decyzja o tym, w jaki sposób świadectwa mogłyby być używane, ma być podjęta w późniejszym terminie. To jest etap, na którym obecnie jesteśmy” – dodał.

Dopytywany, czy jednostronna decyzja rządu Danii byłaby zgodna z prawem UE podkreślił, że KE zawsze nalegała na większą koordynację przedsięwzięć państw członkowskich. “Zwłaszcza jeśli chodzi o podróże, restrykcje i zapewnienie bezpieczeństwa Europejczykom” – skonkludował.

Duński rząd zapowiedział w środę wprowadzenie od końca lutego cyfrowych koronapaszportów, które będą potwierdzać przyjęcie szczepionki przeciwko Covid-19. Początkowo system ma pomóc biznesowi w odbywaniu podróży służbowych.

Z Brukseli Artur Ciechanowicz (PAP)

asc/ ap/

 

Wirus bardzo łagodny na Polaków w weekend

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dziewiętnaście − 14 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW