TRZY MIESIĄCE ARESZTU ZA WYMUSZENIA ROZBÓJNICZE I POBICIE

Trzy miesiące aresztu – taka kara spotkała kobietę i dwóch mężczyzn podejrzanych o wymuszenie rozbójnicze i pobicie.

Trzech mieszkańców powiatu szczecineckiego, miało grozić pobiciem i pozbawieniem życia 35-latkowi ze Szczecinka, a następnie zażądać pieniędzy od jego partnerki.

Decyzją Sądu Rejonowego w Szczecinku cała trójka najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Kodeks karny za popełnienie tych przestępstw przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
W poniedziałek ( 18.01.2021r ), do Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku wpłynęło zgłoszenie dotyczące kobiety, która została ugodzona nożem. Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres, gdzie na klatce schodowej na pomoc oczekiwał mężczyzna wraz z kobietą, której rana głowy wymagała natychmiastowego opatrzenia. Na widok policjantów kobieta oświadczyła, ze nie potrzebuje ich pomocy i że czeka na karetkę pogotowia.

Grupie medyków podano sól fizjologiczną zamiast szczepionki przeciw COVID-19

Kiedy kobiecie udzielana była pomoc medyczna policjanci po śladach krwi dotarli do mieszkania w którym doszło do zdarzenia. Sprawca ugodzenia nożem został zatrzymany a policjanci przystąpili do wyjaśnienia okoliczności i przebiegu tego zdarzenia. W trakcie czynności procesowych pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Szczecinku funkcjonariusze ustalili, że ugodzona nożem kobieta wraz z mężczyzną weszła do mieszkania w którym przebywał 35-latek wraz ze swoją partnerką. Sprawcy grożąc pobiciem i pozbawieniem życia mężczyzny zażądali od kobiety pieniędzy w kwocie 800 zł. Policjanci ustalili, że mężczyzna już w niedzielę został pobity przez dwóch mężczyzn a w poniedziałek dwukrotnie kobieta nachodziła ich raz z jednym raz z drugim mężczyzną i pod groźbą kolejnego pobicia wymuszała od nich pieniądze. Między lokatorami a sprawcami doszło do awantury oraz szarpaniny podczas której 34-letnia kobieta została zraniona w głowę.

Dzięki intensywnym działaniom kryminalnych ustalono, że sprawca ugodzenia nożem jest osobą pokrzywdzoną. Kobieta po opatrzeniu ran, które nie zagrażały jej życiu i zdrowiu została zatrzymana wraz z dwoma towarzyszącymi jej mężczyznami.

Zebrany w tej sprawie przez śledczych materiał dowodowy pozwolił Komendantowi Powiatowemu Policji w Szczecinku wystąpić z wnioskiem do prokuratora o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględnił wniosek i zastosował wobec trzech mieszkańców Szczecinka w wieku od 33 do 38 lat 3-miesięczny areszt.

asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku