Strona główna » Zima nie rozpieszcza, bądźmy uważni na innych

Zima nie rozpieszcza, bądźmy uważni na innych

by Świnoujście w sieci

Zima nie rozpieszcza, bądźmy uważni na innych

Temperatury spadające w nocy do minus kilkunastu stopni to ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia osób zmagających się z kryzysem bezdomności. W tym czasie powinniśmy być szczególnie uczuleni na drugiego człowieka, który może potrzebować naszej pomocy. Nie wahajmy się dzwonić pod numery alarmowe – dzięki temu możemy uratować czyjeś życie.

Pokonać bezdomność edycja 2019
Każdego roku zima zbiera śmiertelne żniwo, a gdy temperatura spada poniżej 10, 15 czy 20 stopni Celsjusza – to zagrożenie jest jeszcze większe. Większości tragicznych przypadków można by uniknąć, gdyby na czas udzielona została pomoc.

– Dlatego tak ważne jest reagowanie na wszelkie sytuacje zagrożenia. Jeżeli widzimy na ulicy osoby ubrane niestosownie do panujących warunków, siedzące lub śpiące na ławce czy przystanku – reagujmy. Szczególnie narażone na niebezpieczne skutki wychłodzenia są także osoby w stanie nietrzeźwym, ich organizm jest jeszcze bardziej podatny na utratę ciepła. Nie bądźmy obojętni, nie kierujmy się myślą, że z pewnością ktoś inny zadzwoni pod numer alarmowy. Nasz telefon może uratować życie drugiego człowieka – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Zgłoszenia przyjmują:

Straż Miejska pod ogólnopolskim numerem tel. 986,
Policja pod numerem tel. 997.
Całodobowo działa też alarmowy numer 112.

Schronienie w okresie zimowym osoby zmagające się z kryzysem bezdomności mogą znaleźć w noclegowaniach, ogrzewalniach i schroniskach oferujących czasowy pobyt i opiekę.

– Troska o drugiego człowieka, o jego bezpieczeństwo, to najlepszy wyraz solidarności społecznej. Solidarności, która w trudnym czasie pandemii jest nam wszystkim szczególnie potrzebna. Gorąco apeluję – bądźmy wrażliwi na siebie nawzajem – mówi minister Marlena Maląg.

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

2 × 5 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW