Nielegalne komputery do gier

Nielegalne komputery do gier zatrzymane w Szczecinku

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zamknęli nielegalny salon gier hazardowych w Szczecinku.

W skontrolowanym lokalu zabezpieczono automaty do gier i komputery wykorzystywane do nielegalnych gier.

Za naruszenie przepisów grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

19 stycznia br. funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przeszukali lokal w centrum Szczecinka, w którym urządzane były nielgalne gry hazardowe.
Zabezpieczono 4 komputery wykorzystywane do gier hazardowych oraz monitoring i modem router. Zabezpieczono też gotówkę w wysokości 610 zł.

Na miejscu zastano osobę z obsługi, która została przesłuchana.

W czynnościach uczestniczyło 7 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie.

Urządzenia, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja.
Przypomnamy, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie