Ścieżka w koronach drzew – nowa atrakcja przyrodnicza w Heringsdorfie

Wiosną 2021 roku turyści oraz mieszkańcy niezależnie od wieku będą mogli osobiście poznać nową atrakcję turystyczną w Heringsdorfie – Uznamską Ścieżkę w koronach drzew.

Ekscytujący szlak przygodowy prowadzi przez różne poziomy lasu na wysokość do 23 metrów. Ścieżka zbudowana jest w sposób przyjazny dla środowiska i głównym materiałem budowlanym jest drewno. Przyjazna dla osób niepełnosprawnych kładka na ścieżce o długości około 1350 metrów oraz informacje znajdujące się na licznych przystankach edukacyjnych, w zabawny i interesujący sposób dostarczą wiedzę z zakresu edukacji ekologicznej, Parku Przyrody Uznam oraz rodzimej fauny i flory. Na zawrotnych wysokościach oczekują stacje przygodowe z ekscytującymi elementami balansującymi. Spacerując do szczytu koron drzew, otwierają się przed nami niepowtarzalne perspektywy, które dają przedsmak tego, co można zobaczyć z 33-metrowej kwadratowej wieży widokowej, wzorowanej na „starej baszcie Bismarcka”. Stąd, z 75 metrów nad poziomem morza, roztacza się niepowtarzalny widok na trzy Uzdrowiska Cesarskie: Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin.

Zdjęcia: Erlebnis Akademie AG

Kolejną atrakcją jest siatka spacerowa, znajdująca się na górnej platformie wieży jest 50 m², która zapewni dodatkowy dreszczyk emocji. Dzięki windzie wjazdowej znajdującej się przy wejściu oraz niewielkiemu nachyleniu Ścieżka jest łatwo dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich oraz z wózkami dziecięcymi. Hol wejściowy ze sklepem, gastronomią i ogródkiem piwnym dopełnia całościową ofertę spaceru w koronach drzew.

Liczby / Dane / Fakty
– Platforma widokowa: 75 metrów nad poziomem morza
– Wysokość wieży: 33 metry
– Wysokość trasy: do 23 metrów
– Długość trasy: ok. 1350 metrów
– maks. nachylenie: 6%

Kinga Abraham