Obraz Wilfried Pohnke z Pixabay

Niedzielski: z całą pewnością możemy stwierdzić, że doszło do celowego złamania zasad programu szczepień

Z całą pewnością możemy stwierdzić, że doszło do celowego złamania zasad Narodowego Programu Szczepień; osoby, które zostały zaszczepione poza kolejnością zostały zarejestrowane jako personel niemedyczny pracujący w szpitalu – mówił we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef MZ podczas konferencji prasowej przedstawił informację po pierwszym dniu kontroli w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

„Już po pierwszym dniu z całą pewnością możemy stwierdzić, że doszło do celowego złamania zasad Narodowego Programu Szczepień. Ta celowość jest potwierdzona kilkoma faktami” – oświadczył.

Jak wskazał osoby, które zostały zaszczepione poza kolejnością „zostały zarejestrowane jako personel niemedyczny pracujący w szpitalu”. „W pliku, który został przesłany do centrum e-Zdrowia, w którym znajdowały się właśnie nazwiska osób upoważnionych do szczepienia znajdowały się nazwiska właśnie tych osób, o których coraz więcej dowiadujemy się z mediów i których deklaracje przyznania od kilku dni obserwujemy w mediach” – mówił minister. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ godl/

Świnoujście – Czego boi się Konkolewska – Ile zaszczepiono osób z rodzin lekarzy i pracowników administracji szpitala ??