Od 04 stycznia rozpoczęły się ogólnopolskie działania „Bezpieczne ferie zimowe”, które trwają w całej Polsce do 17 stycznia br. W tym roku ferie zimowe będą nieco inne niż w poprzednich latach ze względu na panującą epidemię związaną z COVID-19.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze. Dla policjantów szczecińskiej drogówki czas ferii zimowych jest okresem wzmożonych działań profilaktyczno – prewencyjnych.

Funkcjonariusze podczas ferii zimowych będą zwracać uwagę przede wszystkim na stan trzeźwości kierujących oraz to z jaką prędkością się poruszają. Pod czujnym okiem szczecińskiej drogówki będzie również to w jaki sposób przewozimy naszych pasażerów. Policjanci będą sprawdzać czy dzieci są przewożone w odpowiednich fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących. Kontroli drogowej zostanie również poddany sposób przewożonego bagażu w naszych pojazdach. Wsiadając za kierownicę bądźmy wypoczęci i przede wszystkim trzeźwi oraz pamiętajmy o bezpieczeństwie naszym i naszych najbliższych.

Apelujemy również do pieszych uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drodze. Mamy okres zimowy, więc pogoda za oknem nas nie rozpieszcza. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Jedną z nich jest przede wszystkim rozglądanie się w „lewo, prawo i jeszcze raz w lewo”. Nie przekraczajmy jezdni w miejscu niedozwolonym do tego oraz stosujmy się to sygnalizacji świetlnej. Przypominamy również o noszeniu elementów odblaskowych, dzięki którym jesteśmy lepiej widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego.

Każdy uczestnik ruchu drogowego niech pamięta o zachowaniu ostrożności oraz szanowaniu innych na drodze.

sierż.sztab. Natalia Misiewicz/ZKS KMP