Jak zaplanować małą łazienkę z odpływem liniowym?

Odpowiednia aranżacja łazienki zwłaszcza w przypadku małych powierzchni to kwestia kluczowa jeśli zależy nam, żeby spędzony w niej czas odbierać jako przyjemny, a nie przykry obowiązek. Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem, które ma zarówno uwydatnić nietuzinkowe płytki łazienkowe, jak i zwiększyć komfort użytkowy jest zastosowanie odpływu liniowego. Taki zamysł nie tylko rozjaśnia i sprawia, że przestrzeń staje się wizualnie większa, ale również pozwala zastosować ciekawe rozwiązania architektoniczne.

Prysznic z odpływem liniowym to jedno z najlepszych rozwiązań, zwłaszcza w przypadku pomieszczeń niewielkich powierzchniowo

Łazienka z prysznicem typu walk-in, w którym zastosowano system odpływu liniowego to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie dużą samodzielność kompozycyjną. Chcąc powiększyć optycznie pomieszczenie, możemy zastosować płytki łazienkowe w kolorze bieli lub innych jasnych odcieniach, co jednocześnie rozjaśni całą przestrzeń. Rezygnując z firanek czy innych form zasłon, wpuszczamy do łazienki jeszcze więcej światła słonecznego, co nie tylko wpływa na sam efekt wizualny, ale także może znacząco polepszyć nasze samopoczucie i wprawić nas w dobry nastrój już w czasie porannej kąpieli.

Łazienka z prysznicem typu walk-in nada się idealnie także w przypadku zdecydowania się na styl industrialny lub typu loft. W tym wypadku jasne odcienie zastępujemy czarnymi płytkami, lub w odcieniu ciemnej szarości i grafitu. Pokrywając jedną ze ścian betonem architektonicznym, nadamy pomieszczeniu niesamowitego klimatu surowości, połączonej z nowoczesną elegancją. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ożywić pomieszczenie za pomocą drewnianych detali czy nawet pokryć ścianę kabiny prysznicowej płytkami imitującymi drewno w celu jej podkreślenia.

Kabina prysznicowa walk-in w różnej formie

Klasyczny prysznic typu walk-in nie posiada brodzika, jednak nie jest to regułą, gdyż na rynku są także modele wyposażone w ten element. Jednak w przypadku kiedy zależy nam na swobodzie i zachowaniu jak największej ilości przestrzeni, warto zdecydować się na model bezbrodzikowy. Tutaj sam odpływ usytuowany zostaje w podłodze, a do zabezpieczenia łazienki przed zachlapaniem stosuje się transparentną ścianę ze szkła. Takie rozwiązanie to wyraźny podział na strefę kąpielową, która nie zabiera przy tym dużo miejsca pomieszczeniu.

Zdaniem naszego eksperta ds. kontroli i jakości w firmie: „Prysznic z odpływem liniowym to jedno z najlepszych rozwiązań, zwłaszcza w przypadku pomieszczeń niewielkich powierzchniowo. Nasze statystyki jasno wskazują, że zastosowanie natrysku typu walk-in podwyższa komfort użytkowania, zmniejszając przy tym ryzyko doznania urazu w łazience”.

Idąc tym tropem myślenia, należy dużą wagę przyłożyć do samego umiejscowienia kabiny prysznicowej. Warto zdecydować się na umieszczenie jej w narożniku jak najdalej od drzwi wejściowych, gdyż mimochodem wychodząc spod prysznica, pochlapiemy płytki łazienkowe. Jeśli nasza umywalnia posiada już wnękę albo zastanawiamy się nad jej wykonaniem, również możemy zdecydować się na takie rozwiązanie. Pozwoli to wprowadzić prywatność do naszego natryskowego kącika.

Wyraziste i znaczące dodatki

Sam wybór dodatków i armatury powinniśmy ściśle powiązać ze sposobem aranżacji całego pomieszczenia. W przypadku kiedy ściany łazienki oraz kabiny prysznicowej wypełniliśmy płytkami ceramicznymi w kolorze bieli, warto zdecydować się na elementy połyskujące, w jasnych odcieniach, które jeszcze bardziej powiększą optycznie przestrzeń. Złote i miedziane dodatki, będą tutaj idealnym rozwiązaniem.

Umywalnia w stylu industrialnym lub typu loft, to przede wszystkim wiszące i stojące, wystawne lampy, które zapewnią dużo światła w ciemnym pomieszczeniu. Tutaj w zależności od preferencji możemy rozjaśnić łazienkę bielą, lub nadać jej jeszcze surowszy klimat, decydując się na czarne, metalowe meble.

Drewno możemy zastosować niezależnie od stylu przewodniego naszej umywalni. W przypadku jaśniejszych aranżacji warto zdecydować się również na taki odcień wyposażenia, gdyż elementy dębowe mogą okazać się zbyt ciężkie i zabierać dużo przestrzeni. Za to w łazience typu loft, połączenie ciemnego drewna i metalu dodaje elegancji i urozmaica surowość całej aranżacji.

 

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News