Strona główna » Świnoujście – Nowy Zastępca Dowódcy 8.FOW

Świnoujście – Nowy Zastępca Dowódcy 8.FOW

by Daniel SZYSZ

Nowy Zastępca Dowódcy 8.FOW

W poniedziałek, 14 grudnia, komandor Jarosław Kukliński objął stanowisko zastępcy dowódcy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu.

Wcześniej przez ponad 8 lat był szefem szkolenia świnoujskiej flotylli. Uroczystość odbyła się w Sali Tradycji w Klubie 8.FOW.

Komandor Jarosław Kukliński

Urodził się 13 sierpnia 1963 r. w Gdańsku. Po ukończeniu Liceum Lotniczego w Dęblinie w 1982 r. rozpoczął studia w Wyższej Szkole Marynarki Wojennej w Gdyni. W 1986 r. został promowany na pierwszy stopień oficerski, a po ukończeniu studiów w 1987 r. rozpoczął służbę w 1. Dywizjonie Kutrów Rakietowo – Torpedowych jako dowódca działu artyleryjsko – rakietowego na okręcie ORP „WŁADYSŁAWOWO”. W 1991 r. objął stanowisko dowódcy okrętu ORP „PUCK”. W latach 1996 – 2004 pełnił służbę na Stanowisku Dowodzenia Marynarki Wojennej jako dyżurny operacyjny ds. rozpoznania, a następnie starszy dyżurny operacyjny. Od momentu powstania Centrum Operacji Morskich (2004 r.) pełnił w nim służbę na stanowisku szefa Wydziału Administracji Ogólnej. W 2006 r. oddelegowany został do Mons w Belgii do Polskiego Narodowego Przedstawicielstwa Wojskowego jako starszy specjalista ds. Marynarki Wojennej w SHAPE (Naczelne Dowództwo Sił Sojuszniczych w Europie). Po powrocie do kraju w 2009 r. objął stanowisko szefa Ośrodka Planowania Wsparcia w Centrum Operacji Morskich. W 2011 r. przeniesiony został do rezerwy kadrowej i rozpoczął podyplomowe studia operacyjno – strategiczne w Akademii Obrony Narodowej.

Po ich ukończeniu w 2012 r. wyznaczony został na stanowisko Szefa Szkolenia 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu i mianowany do stopnia komandora. Od 14 grudnia 2020 roku pełni funkcję Zastępcy Dowódcy Flotylli.

Komandor Jarosław KUKLIŃSKI jest również absolwentem studiów podyplomowych na wydziale filologiczno – historycznym Uniwersytetu Gdańskiego, NATO Orientation Course w Akademii Obrony w Hadze (Holandia) oraz kursu Crisis Menagement w Oberamergau w Niemczech. W 2001 roku odbył także staż w Królewskiej Marynarce Wojennej Kanady w Halifaxie.

Marynarka Wojenna

#Świnoujście – Grudniowy wschód słońca

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

14 − siedem =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.