Strona główna » Świnoujście – NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA LOS OSÓB BEZDOMNYCH

Świnoujście – NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA LOS OSÓB BEZDOMNYCH

by Świnoujście w sieci

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA LOS OSÓB BEZDOMNYCH

Okres zimowy to niewątpliwie najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, dlatego świnoujscy policjanci wyruszyli z pomocą skierowaną właśnie do osób żyjących na ulicy.

Stróże prawa podczas prowadzonych działań informują osoby bezdomne o instytucjach świadczących pomoc społeczną oraz nakłaniają do skorzystania ze schroniska lub ogrzewalni. Trwająca zima to nie tylko sprawdzian dla służb chroniących życie i zdrowie, ale przede wszystkim jest to sprawdzian dla naszej ludzkiej wrażliwości na los innych osób.

Gdy temperatura powietrza obniża się, najbardziej narażonymi osobami na wychłodzenie organizmu są przede wszystkim osoby bezdomne, nieporadne życiowo i pozostające w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu, dlatego świnoujscy stróże prawa podczas działań sprawdzają miejsca grupowania się osób bezdomnych na terenie Świnoujścia i nakłaniają takie osoby do skorzystania ze schroniska lub ogrzewalni. Mundurowi sprawdzają także, czy osoby bezdomne mają ciepłe ubrania, adekwatne do panujących temperatur.

Jeżeli zauważymy osobę narażoną na wychłodzenie, podejdźmy i zapytajmy, czy potrzebuje ona pomocy, a następnie, jeżeli osoba wymaga pomocy, zadzwońmy na telefon alarmowy 112. Telefon odbierze operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który po krótkim wywiadzie zadysponuje na miejsce odpowiednie służby. Czasami zaledwie jeden telefon może uratować ludzkie życie.

sierż. Kamil Zwierzchowski

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

3 × 4 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW