Nasze dzieci będą bezpieczne

Kilkadziesiąt tysięcy maseczek, przyłbice, płyn dezynfekujący, termometry, ozonatory oraz lampy do dezynfekcji pomieszczeń trafiły dziś do świnoujskich szkół.

Miasto zakupiło je dzięki dofinansowaniu w projekcie „Pomorze Zachodnie – Bezpieczna Edukacja”, które wyniosło 513 121,60 złotych.

– Już dziś przygotowujemy się, żeby bezpiecznie przyjąć dzieci do szkoły, by chronić je, kiedy władze zdecydują o powrocie do nauki stacjonarnej – mówi Paweł Sujka, Zastępca Prezydenta Świnoujścia. – Dostarczony sprzęt ochronny będzie wykorzystywany także przez nauczycieli, którzy szczególnie mogą być narażeni na zakażenie koronawirusem po powrocie do szkół. Dziś do świnoujskich placówek dotarła dopiero pierwsza transza środków ochronnych, o wartości ok. 300 tysięcy złotych. Czekamy na kolejny transport.

Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, do świnoujskich szkół, żłobków i przedszkoli trafiają maseczki, rękawice ochronne, przyłbice i fartuchy, termometry bezdotykowe, dozowniki stojące i naścienne, płyny dezynfekujące, a także lampy UV do dezynfekcji pomieszczeń oraz ozonatory powietrza. Władze Świnoujścia wystąpiły o dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
– Nasze działania pozwolą zabezpieczyć wszystkie placówki edukacyjne w Świnoujściu – dodaje Paweł Sujka.

Jakie środki ochronne trafiły do szkół i przedszkoli:

– trójwarstwowe maseczki ochronne – 22 250 sztuk
– rękawice ochronne – 16 286 sztuk
– przyłbice całotwarzowe – 800 sztuk
– fartuchy ochronne – 1000 sztuk
– płyn dezynfekujący (opakowania 5-litrowe) – 1040 sztuk
– termometry bezdotykowe – 35 sztuk
– dozowniki bezdotykowe naścienne – 328 sztuk
– dozwniki duże bezdotykowe stojące 1-litrowe – 70 sztuk
– dozowniki duże bezdotykowe stojące 5-litrowe – 30 sztuk
– lampy przepływowe UV do dezynfekcji pomieszczeń – 34 sztuki
– ozonatory powietrza 21 sztuk

Tekst: BIK UM Świnoujście