ŚWIĘTOWALI ANDRZEJKOWY WEEKEND, DALEJ NIE POJADĄ

Za nami ostatni weekend listopada. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przeprowadzili działania pn. „BEZPIECZNY WEEKEND- Andrzejkowy weekend 2020”. 12 kierujących wykazało się ogromną nieodpowiedzialnością wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Działania zostały przeprowadzone na podstawie analiz z ubiegłych lat, gdzie w okresie „andrzejkowym” zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym znacznie wzrasta. Głównym niebezpieczeństwem jest przede wszystkim nietrzeźwy kierujący lub też kierujący, którzy jest pod wpływem działania środków odurzających.

Jednym z najważniejszych zadań policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie jest przede wszystkim zapewniania bezpieczeństwa oraz porządku w ruchu drogowym. Funkcjonariusze szczecińskiej drogówki podczas andrzejkowego weekendu zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierujących pojazdami. Osoby wsiadające za kierownicę pod wpływem alkoholu są jednym z największych zagrożeń na drodze. Są śmiertelnym niebezpieczeństwem dla siebie oraz innych osób poruszających się po drodze. Pamiętajmy, że wypity alkohol ma zdecydowany wpływ na działanie naszego organizmu, ponieważ ogranicza naszą koordynację ruchową, zaburza odbiór bodźców psychofizycznych, co wpływa na bezpieczeństwo.

Podczas prowadzonych działań policjanci ruchu drogowego kontrolowali również prędkość kierujących. Przekroczenie prędkości jest również jednym z głównych powodów powstawania wypadków drogowych. Podczas andrzejkowego weekendu szczecińscy funkcjonariusze zatrzymali 12 nietrzeźwych kierujących oraz ujawnili 3 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

W ramach działań profilaktycznych policjanci rozdawali również jednorazowe alkoholtesty. Kierowco jeżeli dzień wcześniej piłeś alkohol – sprawdź się to żaden wstyd!

sierż.sztab. Natalia Misiewicz/ZKS KMP