Chcesz sprzedać swoje nieużywane ubrania na portalu ogłoszeniowym i wygodnie je wysyłać? A może zakładasz sklep internetowy i szukasz najtańszej oferty nadań? Bez względu na rodzaj wysyłek – czy to prywatnych, czy firmowych, warto zwrócić uwagę na usługę Poczta Kurier48.

Jak wysyłać paczki za pośrednictwem Poczta Kurier48?

Przesyłki obsługiwane przez kuriera Poczty Polskiej możesz nadać na dwa sposoby: samodzielnie w wybranej placówce pocztowej lub przez internet. Druga z proponowanych opcji jest bezsprzecznie wygodniejsza, a przy okazji korzystna cenowo. Wszystkie formalności związane z nadaniem paczki możesz załatwić przez internet. W ten sposób nie tylko zaadresujesz przesyłkę i ją opłacisz, ale też wygenerujesz etykietę przewozową z danymi odbiorcy i nadawcy oraz unikalnym numerem przesyłki.

Kurier Pocztex jest w Polsce jednym z najchętniej wybieranych kurierów. Usługę kurierską realizuje w tym przypadku Poczta Polska – znana i ceniona instytucja pocztowa o ogromnej renomie i długiej tradycji. Pocztex realizuje doręczenia w ramach usługi Poczta Kurier48 wyłącznie na terenie Polski, ale dzięki rozbudowanej sieci lokalizacji jest w stanie zagwarantować sprawną obsługę i szybkie doręczenia. Poczta Kurier48 oferuje doręczenie paczki w terminie do 2 dni roboczych, przy czym przesyłka może mieć wagę do 30 kg (kiedy jest doręczana bezpośrednio do odbiorcy) lub do 20 kg (w przypadku dostawy do punktu, czyli wybranej placówki pocztowej). 

Jak tanio i szybko nadać paczkę w Poczta Kurier48?

Przesyłkę obsługiwaną przez kuriera Pocztex możesz nadać łatwo w serwisie Furgonetka. Serwis Furgonetka oferuje tanie przesyłki kurierskie realizowane w ramach usługi Poczta Kurier48 i pozwala ułatwić procedurę nadania paczki. Rejestracja w serwisie jest całkowicie darmowa, a od razu po zalogowaniu na swoje nowe konto zyskujesz możliwość nadania paczki kurierem Pocztex do dowolnego miejsca w Polsce.

W pierwszej kolejność spakuj przesyłkę, a następnie ją zważ (np. przy pomocy wagi łazienkowej lub kuchennej) i zmierz (centymetrem lub linijką). Zaloguj się na swoje konto w serwisie Furgonetka, podaj dane nadawcy i odbiorcy przesyłki, a także jej wagę oraz wymiary. Następnie określ sposób doręczenia i wybierz z oferty usługę Poczta Kurier48. To wszystko – teraz wystarczy już tylko zatwierdzić nadanie, opłacić je z konta bankowego lub doładowanego wcześniej konta pre-paid i poczekać na nadejście wiadomości z etykietą przewozową do wydrukowania. Ostatnim krokiem jest przekazanie przesyłki pracownikowi wybranego urzędu pocztowego. Od tego momentu Twoja paczka rozpocznie swoją podróż, a jej trasę możesz przez cały czas śledzić w specjalnej aplikacji mobilnej.

Nadanie przez serwis Furgonetka jest łatwe, przyjemne i tanie. Formalności możesz załatwić w domu lub w dowolnym miejscu, gdzie masz dostęp do internetu. Nie ma potrzeby stania w kolejce przy okienku – przesyłkę nadasz wtedy, kiedy masz na to czas, a na pocztę zaniesiesz ją przy okazji, np. w drodze do pracy.