„POZORY MYLĄ – DOWÓD NIE”

Policjanci z Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy cyklicznie odwiedzają wybrane sklepy, w których sprzedawany jest alkohol, w ramach kampanii „Pozory mylą – dowód nie”. Mundurowi przypominają sprzedawcom o obowiązku ustalenia wieku młodej osoby, która zamierza go nabyć

„Pozory mylą – dowód nie” to kampania, której celem jest zapobieganie sprzedaży alkoholu osobom poniżej 18 roku życia. Dlatego koszalińscy policjanci przez cały rok, ale szczególnie w okresie wolnym od szkoły zwracają uwagę na niepełnoletnią młodzież, która próbuje sięgać po papierosy czy alkohol.

Mundurowi docierają również do dorosłych, by uświadomić im skalę problemu i wskazać możliwości działania. Policjanci przypominają sprzedawcom naczelną zasadę, że alkohol i papierosy są tylko dla pełnoletnich!

Policjanci w swoich działaniach opierają się również na edukacji sprzedawców w zakresie dokładnego sprawdzania dokumentów tożsamości młodych osób. Często bowiem zdarza się, że dowód osobisty posiada osoba niepełnoletnia, a sprzedający nie sprawdza dokładnej daty urodzenia kupującego.

Policja