5 nawyków, które musisz wyrobić, jeśli lubisz oszczędzać pieniądze

Każdy z nas kupuje i jest to całkowicie normalne. Wszyscy wydajemy przy tym pieniądze, tyle że nie zawsze robimy to w sposób rozsądny i przemyślany. Niestety, efekty bywają okrutne; od przesadnych zakupów, które przeradzają się nawet w chorobliwy zakupoholizm, aż po wpadnięcie w nadmierne zadłużenie. Poznaj 5 sposobów, które pozwolą ci robić zakupy, nie wydając przy tym fortuny.

  • Porównywanie cen

Zanim sięgniesz po jakiś towar i wybierzesz się do kilku sklepów stacjonarnych, naucz się sprawdzać jego cenę w sieci. Wystarczy wyjąć telefon i skorzystać z wygodnej porównywarki. W ten sposób błyskawicznie, dosłownie w ciągu kilku sekund, jesteś w stanie zaoszczędzić naprawdę spore pieniądze. W zależności od produktu różnice między sklepami potrafią sięgać dziesiątek złotych.

 

  • Kupowanie w sieci

Coraz częściej znacznie bardziej opłaca się kupować przez internet. Wybór jest o wiele większy, a ceny zdecydowanie niższe. Wirtualni asystenci podpowiedzą ci równie dobrze, jak tradycyjny sprzedawca, a ty zyskasz pewność, że nie przepłacasz. Co więcej, w dzisiejszych czasach to rodzaj zakupów po prostu bezpieczny dla twojego zdrowia.

 

  • Korzystanie z wyprzedaży

Jeśli nauczysz się planować swoje zakupy z pewnością zauważysz, że nie ma bardziej opłacalnej formy niż korzystanie z wyprzedaży. Co jakiś czas, każdy sklep musi przewietrzyć swoje magazyny i wyprzedaje towary w bardzo atrakcyjnych cenach. Pamiętaj tylko, że nie chodzi o złapanie się na niebywałą promocję i kupienie przedmiotów, które tak naprawdę nie są ci potrzebne, tylko dlatego, że to pozorna okazja. Po prostu, jeśli planujesz kupić nowe buty nie zaszkodzi wbicie w komputer hasła black Friday promocja i sprawdzenie atrakcyjnych ofert sklepów.

  • • Kupowanie u renomowanych sprzedawców

Małe butiki są świetne, jeśli planujesz kupić niepowtarzalną bluzkę, a osiedlowe sklepy, przydają się, jeśli chcesz zaopatrzyć dziecko w drugie śniadanie. Tyle tylko, że staraj się nie korzystać z nich wówczas, gdy planujesz kosztowniejsze zakupy np. sprzętu AGD. W takiej sytuacji zdecydowanie korzystniejsze będzie sięgnięcie po oferty oferowane przez, np. rtv euro agd black Friday i zrobienie zakupów u sprawdzonego sprzedawcy. Wiesz na pewno, że kupujesz w najkorzystniejszej możliwej cenie, która nie jest osiągalna dla małych graczy, a także że sprzęt nie zalegał latami na półkach producenta. W ten sposób masz pewność, że nie kupisz przedmiotów w przestarzałej technologii lub takich, które nie znalazły nabywcy.

  • • Płacenie kartą kredytową

Karta kredytowa, dzięki opcji chargeback daje ci pełną gwarancję zwrotu pieniędzy, w przypadku niedostarczenia towaru. Jeśli tylko zauważysz, że towar jest niezgodny z opisem, twój bank zwróci ci, to co wydałeś. Nie dość na tym, w dzisiejszych czasach większość banków podpisuje z dobrymi sklepami umowy na określone kwoty rabatów podczas zakupów. Korzystając z karty, uzyskasz nie tylko atrakcyjne ceny, gwarancję bezpieczeństwa, ale też spokój, że w razie faktycznej okazji nie zabraknie ci środków na zakupy.