OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ ODBLASKÓW W SZCZECINIE

W dniu 01 października 2020r. obchodzimy „Ogólnopolski Dzień Odblasków” w ramach akacji informacyjno – edukacyjnej „Świeć Przykładem”. Głównym celem prowadzonych działań jest przede wszystkim zachęcenie jak największej liczby uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zmroku poza obszarem zabudowanym.

Podczas Ogólnopolskiego Dnia Odblasków policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wraz z przedstawicielem Urzędu Miasta Szczecin – Panem Marciem Charęzą rozdawali elementy odblaskowe w formie opasek na skrzyżowaniu ul. Matejki z ul. Małopolską w Szczecinie pieszym uczestnikom ruchu drogowego oraz kierującym. Elelmenty odblaskowe są finansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Najmniejszy odblask jest niezbędnym elementem naszego ubioru w czasie pory jesienno- zimowej. Dzięki elementom odblaskowym pieszy czy rowerzysta jest widoczny z odległości co najmniej 150 metrów. Ta odległość daje kierowcy szansę na wcześniejsze hamowanie lub też podjęcia decyzji o ominięciu osoby w sposób bezpieczny. Akcja Ogólnopolskiego Dnia Odblasków jest przede wszystkim skierowana do grupy Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego, ponieważ to oni są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo podczas poruszania się po drodze. Bez względu na wiek każdy z nas powinien nosić odblaski w trosce o swoje i innych bezpieczeństwo.

sierż.sztab. Natalia Misiewicz/ZKS KMP