Strona główna » Świnoujście – Pacjentka świnoujskiego szpitala zakażona wirusem SARS-CoV-2 ??

Świnoujście – Pacjentka świnoujskiego szpitala zakażona wirusem SARS-CoV-2 ??

by Świnoujście w sieci

Szpital pracuje normalnie

Drodzy Państwo!

U jednej z pacjentek Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu stwierdzono możliwość zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Pacjentka w dniu 28.09.2020 r. ok. godz.19.00 została przetransportowana do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. We wtorek badanie zostanie powtórzone ze względu na to, że wynik testu nie jest do końca jednoznaczny. Dodajmy, że pacjentka była badana wcześniej pod kątem przeciwciał odnośnie ww. wirusa i wynik był negatywny.

Na podobną sytuację byliśmy przygotowani już od miesięcy. Postępowaliśmy zgodnie z procedurami. Dbamy o bezpieczeństwo naszych pacjentów oraz personelu szpitala. Działamy w koordynacji z Miejskim i Wojewódzkim Sztabem Zarządzania Kryzysowego, Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Świnoujściu oraz Prezydentem Miasta.

Przestrzegając procedur zabezpieczyliśmy szpital na wypadek takiej sytuacji. W ramach wspomnianych środków bezpieczeństwa na kwarantannę udało się sześć osób, które miały kontakt z pacjentką, a pomieszczenia szpitala gdzie przebywała zostały odkażone. Żadna z osób skierowanych na kwarantannę nie ma objawów choroby. W związku z zaistniałą sytuacją nasza placówka funkcjonowała w poniedziałek z ograniczeniami dostępu między godziną 17, a 20. Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

Zapewniamy, że dochowamy wszelkich starań, żeby w naszym szpitalu było bezpiecznie. Nadal pracujemy i niesiemy pomoc pacjentom.

Szpital Świnoujście

Magiczny zachód w Świnoujściu


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

9 + 11 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW